Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket is stresszel ez az...

Titeket is stresszel ez az egész egyetemesdi?

Figyelt kérdés

Félek attól, hogy rossz szakra jelentkeztem, félek attól hogy nem fogom tudni kihozni belőle a legjobbat, félek hogy nem leszek képes normális munkát találni,

félek hogy szar leszek a munkámban, félek hogy nem fogok tudni elköltözni otthonról majd, félek hogy nem tudom igazán mi illene hozzám... Semmiben sem vagyok biztos már. Örültem, hogy felvettek, de mi van ha rosszul döntöttem? Mi van ha nem lesz belőlem semmi csak ilyen kis liba, aki a főnök után hordozza a kávét minimálbérért? Vagy még az se? Nektek vannak ilyen félelmeitek?


2019. aug. 4. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Nincs, de milyen szakra jársz? Segítünk.
2019. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Isten hozott a felnőtt életben. Szokj hozzá, mostantól életed végéig ez lesz :(
2019. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:( Nem tudom hogy elb...tam-e, de szerintem igen. Olyan szakot választottam, ami (valamennyire) érdekel, nem pedig olyat amivel könnyen el lehet helyezkedni, mert fontosabbnak tartottam hogy azt tanuljam ami érdekel, nem pedig azt ami piacképes. De most azon remegek hogy elbaxtam és fordítva kellett volna. Miért kellett felnőni?:(((
2019. aug. 4. 18:55
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

3:

A felnőtt élet, az még messze van...

De nekem úgy tűnik, te nem konkrétan az "egyetemesditől" stesszelsz, hanem az élettől.


Próbáld az önbizalmadat, önértékelésedet fejleszteni, az rengeteget fog segíteni.


Amúgy milyen szakra vettek fel?

2019. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha csak most kezded el, akkor nem veszítettél éveket. Jövőre jelentkezhetsz értelmesebb szakra, ha kevés a pontod, akkor addig újra is tudsz érettségizni valamiből.

Milyen szak?

2019. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnem leirni, mert akkor jonnek a “bufeszak” hozzaszolasok, pedig amugy hasznalhato, ha valaki talpraesett es kiepiti a kapcsolatokat, csak nem tudom en kepes vagyok-e erre. Lehet az onbizalmammal van baj es azzal is, hogy nagyon nehezen dontok. Pedig sok mindenben jo lehetnek, ha elhataroznam magam valami mellett. Az a baj, hogy ez a “jovore ujrajelentkezhetsz” dolog nem vigasztal, mert 18 evesen erettsegiztem es most 21 vagyok. Tehat elszartam 3 evet, mert nem tudtam milyen egyetem mellett donteni. Azalatt a 3 ev alatt amugy nem otthon ultem, csinaltam szakmat (amit utalok) meg dolgozgattam, de csak ilyen semmi helyeken, mint pl szolariumban, call center, ilyesmik. Azert a “felnott” eletben nem ilyen munkat szeretnek. Ha jovore atjelentkeznek, akkor megint elment egy ev feleslegesen. Ugy erzem csak telnek az evek, de nem jutok elorebb.
2019. aug. 4. 19:15
 7/15 A kérdező kommentje:
A pontszamom sok mindenre eleg egyebkent (csak a nagyon huzosakhoz nem), mert jol tanultam, vannak emeltjeim meg nyelvvizsga is.
2019. aug. 4. 19:16
 8/15 anonim ***** válasza:

6:

De valami oka csak volt, hogy ezt a szakot választottad?

Ha meg használható is ráadásul, akkor magadat kell fejlesztened hozzá.

2019. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az az ok, hogy az osszes kozul ez erdekel a leginkabb, ebben tudnam magam elkepzelni a leginkabb. Csak szorongok, hogy mi van ha megsem, mi van ha elrontom a lehetosegeimet stb.
2019. aug. 4. 19:24
 10/15 A kérdező kommentje:
Neha tor ez ram. Van, hogy annyira motivalt vagyok es ugy latom, hogy igen, vegre azt tanulhatom ami erdekel es meg fogok oldani mindent, aztan vannak napok, hogy teljesen ketsegbe vagyok esve.
2019. aug. 4. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!