Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi tanulás: ez jó ötlet...

Külföldi tanulás: ez jó ötlet vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok, hogy vagy a szakmai gyakorlatom szeretném MA-n külföldön végezni vagy kutatni szeretnék vagy Erasmussal egy félévet kint tölteni. A lényeg most nem azon van, hogy ezek közül melyiket választom.

Angol és francia szakra jártam az alapszakon, mivel nyelvszakos voltam. Franciaországba szívesen kimennék de elgondolkodtam Ausztrián is mivel az közelebb van, tanultam németet is tehát azt is fejleszthetném vele és már egy ideje szeretnék oda is kimenni csak nem nagyon lehet.

Ha mondjuk szakmai gyakorlatot Franciaországban végzek de kimegyek Ausztriába is mondjuk Erasmussal félévre az milyen?

Vagy ha szakmai gyakorlatot Ausztriában csinálok (ez 1 vagy 2 hónap) és Franciaországba inkább kutatni megyek ki? Ez esetben fél évre Erasmussal nem mennék pluszba.

A szakmai gyakorlatot és a kutatást Campus Mundi keretein belül gondoltam de Ausztriába más lehetőség is lenne.


Szóval van értelme kimenni egy olyan országba(=Ausztria), aminek a nyelvét kevésbé tudom mint a másik két nyelvet de elsősorban nem is a némettel szeretnék elhelyezkedni később?

Vagy annyira azért nem lőnék mellé ezzel sem, hiszem már mindegy csak külföld legyen és a németem talán fejlődne?

Ha meg nem a szakmai szempontokat nézzük, akkor arra ez is elég, hogy kicsit utazzak és kiszakadjak a környezetemből, önállóbb legyek.

De a szakmai szempontok miatt vagyok bizonytalan, hogy Ausztriát egyáltalán érdemes-e megfontolnom vagy úgy hülyeség ahogy van.

Különben annyira Ausztria sincs közel mert nem a fővárosban és nem is az osztrák határ közelében lakok.



2019. aug. 6. 11:25
 1/4 A kérdező kommentje:

Még az is fontos lehet esetleg, hogy Ausztriába könnyebben ki lehet jutni ilyen ösztöndíjak nélkül is de Franciaországba meg szerintem a tehetősebbek mehetnek inkább vagy akinek van ott rokona, családja.

Viszont nekem olyan az anyagi helyzetem, hogy nekem Ausztria sem menne olyan könnyen, nyaralás szempontból sem, Franciaországról nem is beszélve.

Mindkét országban jártam már de akkor anyagilag jobban álltunk és Franciaországba saját pénzből 1x jutottam csak el, az volt a ballagási ajándékom.

2019. aug. 6. 11:29
 2/4 A kérdező kommentje:
A kutatást úgy értettem, hogy tudományos munka mert mesterszak után valószínű szeretnék phd-ra menni.
2019. aug. 6. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen tudományos munka? Mi a téma?
2019. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A külföldi tapasztalatszerzés mindenképpen előnyös, de túl sok közvetlen hasznot ne várj tőle, mert az csak akkor van, ha nagyon tudatosan építkezel. Ha már meglenne az itthoni témavezetőd, aki ugyanaz a PhD-ben is mint megelőzően és a kinti témavezető az Ő ismerőse és így van kutatási együttműködés akkor lehet különösebb pluszhaszna is.


Azonban a külföldi tanulmányút, egyszerűen a világlátottságodat, multikulturális tapasztalataidat, kapcsolati tőkédet, általános műveltségedet, tájékozottságodat is növeli, ezért önmagában is megéri.

2019. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!