Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan készültetek az...

Ti hogyan készültetek az érettségire?

Figyelt kérdés

Az irodalomtól és a töritől félek, mert sok információt kell magolni hozzájuk, a többi tantárgyhoz képest (nekem).


Ti hogyan készültök/készültetek rájuk?

Tudtok jó anyagokat, oldalakat, amik alapján érdemes tanulni?

Vannak egyéb tippjeitek, tapasztalataitok?



2019. ápr. 15. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom a zanza tévét, röviden össze vannak foglalva témák minden fontosabb tárgyból.


De persze ne erre alapozz, hanem a 4 év alatt összegyűlt vázlatra, a könyvekre. Sok feladatsort csináltam meg, irodalomból a műelemzés és töriből az esszé is csak úgy megy, ha sokat gyakorolsz, de ez minden más típusú feladatra és érettségire is igaz. Előtte csinálj egy nagy ismétlést, legyen rálátásod a 4 éves anyagra (így egy hónappal érettségi előtt ennek már bőven meg kéne lennie), aztán már csak a feladatokat gyakorold. Vannak külön felkészítő könyvek is.

2019. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is most érettségizek. Ez egy jó oldal:

[link]

2019. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban érettségiztem.


Különösebb készülést nem végeztem, előző évek feladatsorait töltögettem időre. Matekból többet csináltam, nekem felvételi tárgy volt. Magyarnál magold be, hogy milyen típusú műelemzésnél milyen szempontok alapján kell elemezni, ha esetleg nem mennek akkor alap nyelvtani szabályokat tanulj meg. Történelemből tanuld meg az atlaszt használni, tölts ki jónéhány feladatsort, tanuld meg és tartsd észben hogy mit vár el a tanárod az esszénél!

Mateknál pedig feladatsor kitöltés, függvénytáblázat használata. Fvtáblával kapcsolatban azt érdemes megnézni, hogy melyik képletek vannak benne olyan formában ahogy NEM tanultad őket. Ezeket tartsd fejben, mivel bele nem írhatsz.

2019. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A zanza tv-t én is ajánlom, mi töri órán is szinte mindig onnan néztünk videókat, és tényleg nagyon jól összefoglalja a dolgokat. Az esszéket meg a műelemzést pedig gyakorolni kell, valamint a felépítésüket, szempontokat megjegyezni és akkor menni fognak.

Sok sikert az érettségihez!

2019. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
zanza TV, illetve studiumgenerale a matekhoz :)
2019. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2019. ápr. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!