Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phd-t nehéz így csinálni?...

Phd-t nehéz így csinálni? Valaki volt ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki más területen szerezte a PhD-t, mint amit alapszakon és mesterszakon tanult? Vagy ha tanáris volt, akkor tanárin vagy mindegy hogy hol.

Például történelem alap-és mesterszakra járt de nyelvészetből szerzett PhD-t, vagy nyelvészetre járt de irodalom PhD-ra ment, vagy irodalmi tanulmányok után ment filozófia PhD-ra.

Főleg bölcsészettudományok érdekelnek.


Aki így csinálta, mennyire volt nehéz bekerülni, hátrány volt, hogy más szakokról indult?

Én szeretnék majd később PhD-t, elsősorban irodalmi PhD-n gondolkodok, esetleg fordítás.

Ezek mind olyan témák, amikkel eddig is foglalkoztam és ezután is fogok. (Még mesterszak hátra van)

Viszont azon is elgondolkodtam, hogy ha például egy filozófia PhD-ra szeretnék menni, mennyire lenne esélyem? Hogy felvegyenek és hogy végigcsináljam. Valójában nagyon valószínűtlen, hogy valaha ebbe kezdek, mert hiába érdekel a filozófia, nem lenne szerencsés választás. De most ez egy feltevés, ha mégis: ha teljesen más területtel akar valaki PhD-n foglalkozni akkor az mennyire nehéz? Ha addig is olvas már sokat a témáról, az segíthet?

Nehéz így publikálni?


2019. aug. 10. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyetem és tanárok függvénye, így szerintem az egyetemen kéne ezt megkérdezned, ők fogják a legjobban tudni. Annyit tudok (mert nekem is javasolták már most a PhD-t) hogy ott is ugyanúgy krediteket kell teljesíteni félévente, amit lehet óraadással is pl. És el lehet levelezősön is végezni.
2019. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%

Én ugyan az alapszakomból csináltam a PhD-mat, de több embert is ismerek, akik teljesen más (de szintén bölcsész) szakon szerezték a PhD-t. Van esélyed arra, hogy felvegyenek, és arra is, hogy ledoktorálj. Arra azonban számíts, hogy egyrészt a doktori iskolában órák is vannak, amelyek eleve (az adott esetben filozófia) mesterszakon végzett hallgatókra vannak kalibrálva (azaz jó eséllyel az előadásokon repkedő nevek 1/10-edét se fogod ismerni); másrészt meg, hogy az adott tudományágnak vannak olyan elvárásai, hogy ismerd a tudományuk alapjait, ami elég nehéz, ha nem a szakon végeztél.


De egyébként menni fog, szerintem vegyél fel órákat a filozófia tanszékről, képzed magad, ismerkedj össze ott tanárokkal, így tudsz bekerülni.

2019. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!