Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen helyzetben mit tudnék...

Ilyen helyzetben mit tudnék csinálni, meddig vagyok benne az iskolarendszerben?

Figyelt kérdés

Tavaly 0. osztályos voltam azaz angol nyelvi előkészítős, egy elég erős iskolában, és év végén nem sikerült az angol nyelvvizsga ami követelmény volt, úgyhogy megbuktattak. Meg lett beszélve az iskola igazgatóval hogy ne legyen rajtam egy "bélyeg" hogy megbuktam ezért elhalasztotta az évem és nem is kaptam bizonyítványt róla, olyan volt mintha 8.-ból most mennék 9.-be és a tavalyi év nem is lett volna. Utána átiratkoztam egy közgazdasági középiskolába, ahol az igazgató azt mondta hogy a nyolcadikos jegyeim illetve a központim jó, ezért felvesz, de van papírom róla hogy az előző évet halasztottam és azt mondta hogy ez évismétlésnek számít, vagyis a 0. osztály kilencediknek számít, még úgy is hogy halasztottam, és harmadjára nem lehet járni egy osztályt csak ha fizetek szóval ha ezt az évet elrontom akkor kirúg és kiszed az iskolarendszerből is, mert már a beiratkozásnál is elmúltam 16. "Szerencsémre" kiderült idén hogy van valami probléma a szívemmel és folyamatosan vizsgálatokra jártam/járok egész tanévben és az immunrendszerem is elég gyenge,mondjuk az mindig is gyenge volt, de ennek köszönhetően 400 igazolt hiányzás fölött járok. A jegyeim nem rosszak de ennyi hiányzással nemtudom tartani a tempót a többiekkel és a tanárok is célozgatnak rá hogy biztosan lógok stb.

99%-hogy hogy osztályozót kell tennem ami nem fog sikerülni és kirúgnak, mondjuk akár sikerül akár nem, valószínüleg kirúgnak. Mindenképpen le szeretnék érettségizni és tovább is szeretnék tanulni ha nem is főiskolán, legalább OKJ-s képzésen. Az érdekelne hogy ha kirúgnak akkor abban a pillanatban kikerülök az iskola rendszerből, vagy a tanév végéig (hivatalosan agusztus 31.) benne vagyok a rendszerben? Szeretnék jövőre esti iskolában tanulni és mellette diákmunkázni, viszont ha kikerülök a rendszerből nem diákmunkázhatok.

Érdekelne hogy milyen lehetőségeim vannak hogy ne kerüljek ki az iskolarendszerből, vagy mivel már elvileg harmadjára járnám a kilencediket ezért mindenképp kikerülök? Már ha tényleg úgy van ahogy az igazgató mondta és a HALASZTOTT 0. évem is kilencediknek számít(?).



2018. febr. 23. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy tanköteles, ezért indoklás nélkül is kirúghatnak. Az igazgató ezzel a feltétellel vett fel, hogy teljesítsd a 9. osztályt. Addig vagy bent az iskolarendszerben, amíg az igazgató meg nem írja a papírt, hogy elbocsátott az iskolából, utána nem vagy tanulói jogviszonyban az iskolával. Esti iskola mellett a legtöbb helyen nem végezhetsz diákmunkát. Akkor nem kerülsz ki az iskolarendszerből, ha betartod azt, amit megbeszéltél a tanév elején az igazgatóval, vagyis átmész év végén mindenből.
2018. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj át másik

suliba

2018. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez gimi vagy

szakközép?

2018. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!