Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen milyen számológép...

Egyetemen milyen számológép használata megengedett?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor ami programozható, azt nem lehet használni, illetve ami grafikont tud ábrázolni olyat sem.

Van ezen kívül bármi más ami kritérium és nem szabad használni??


Pénzügyi szakra kellene.



2019. aug. 11. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szöveges adat tárolására nem lehet alkalmas. Egyébként majdnem mindegy, mert egyrészt jellemzően a kutya nem kezdi el a számológépedet nézegetni, másrészt pénzügyi szakon úgyse tudnád ezeket érdemben kihasználni.
2019. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd az oktató elmondja. Nekünk egy tárgyhoz pl. kimondottan egy olyan számológépet kellett venni, ami csak a négy alapműveletet és a logaritmust tudja, mert a tudományos számológépet nem fogadták el.
2019. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egy HP 50g-vel nyomultam MBA-n, de amúgy pénzügyeseknek a HP 12C és a HP 17bII+ a hagyományos számológépek.
2019. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az se biztos, hogy kell. Nekünk például nem szabadott használni, mindent fejben/papíron kell számolni.
2019. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyet biztos engednek használni és stílusosan is néz ki:

[link]

;)

2019. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kommenteket.


Középsuliban végig Casiot használtam, valamelyik tudományos szériáját, csak elhagytam aztán pótolni szeretném, de olyanra amit engednek. Lehet akkor megvárom az infókat amit a tanárok mondanak és utána döntök, már persze ha lehet használni számológépet :) Ha veszek akkor csak Casiot szeretnék, annak már nagyából tudom a használatát.

2019. aug. 12. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha Casiot szeretnél, akkor ezeket nézegesd: [link]


A pénzügyeseknek nagyon fontos a rendes pénzügyes kalkulátor!

2019. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt a 2 találtam Casioból, ami pénzügyes számológép, kérdés h ezt szabad-e használni majd. Szerintem ezek programozhatóak, ha jól értelmezem a szöveg leírását alul. A "Shortcut key"-nél
2019. aug. 12. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a programozhatóság a lényeg, hanem NPV (nettó jelenérték) számítás stb. Ezeket csak a pénzügyi kalkulátorok tudják. Az etalon még mindig a HP 12CP, de lehet, hogy én olyat vennék, amelynek van 4 soros kijelzője. Viszont én csak RPN rendszerűt használok, ez sokkal jobb egy kalkulátornak, mint egy hagyományos (miután megtanultad használni). Nézegesd meg ezt a listát.

[link]

2019. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, átnézem :)
2019. aug. 15. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!