Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi szakra milyen számoló...

Pénzügyi szakra milyen számológépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Mindenképp Casio-t szeretnék, mert az már volt 1x, és tudom kezelni. Ahol elakadtam, hogy van kifejezetten Casio pénzügyi számológép, az FC 100v, és FC 200V. Illetve vannak a tudományos gépek.


Tudomásom szerint, se grafikonos, se programozható sz.gépet nem lehet használni egyetemen, így ezért kérdem, hogy melyik lenn megfelelőbb, a pénzügyes számológép vagy a tudományos ami nem programozható??


Gondolom a tudományos talán közelebb áll, a felsőoktatáshoz, mint a pénzügyi... tekintve a matematikai képelteket, meg egyenleteket.


Köszönöm.



2019. júl. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Psz-n tanultam, nálunk nem volt ilyen hogy nem lehetett programozható vagy grafikonos. Matek 1-en amúgy se lehetett számológépet használni vizsgán (határérték számítás, integrálás és deriválás stb volt, nem úgy számolós hogy osztol szorzol, szóval megoldhatóak gép nélkül is), a többi tárgynál meg elég ha a 4 alapműveletet tudja a gép. Nekem Casio FC 200V volt, teljesen megfelelt, de nem mondanám hogy nagyon ki lett használva a tudása.
2019. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennél olcsóbb casio-t nem találtam:

[link]


De én inkább tudományost vennék..

2019. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pénzügyre pénzügyi kalkulátor való, és érdemes RPN rendszerűt venni, mert azzal sokkal jobb számolni. Mivel RPN kalkulátorai csak a HP-nek vannak, így marad a HP17IIB illetve a HP 12C Plus. Én a HP17IIB-t ajánlom, de érdemes először appban beszerezni, és ha tényleg engedik vizsgán akkor egy hardveres verziót is.
2019. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ui: nézd meg ezeket: [link]


Fel van sorolva az is, hogy (nyugaton) milyen vizsgákra engedik melyiket. Nálunk pénzügyön a tanárnő a 17BII+ -t használta, és ez a legjobb modell ami elérhető. A mobiltelefonos appja azért jobb, mert annak 4 soros kijelzője van, így látod a bufferben, hogy az operandusokat. De egyébként nagyon jó masinák ezek, a hagyományos klasszikus az a HP 12C Plus, de a 17BII+ többet tud és könnyebben használható.


Az RPN rendszerű kalkulátorokat nagyon ajánlom!!! Sokkal logikusabb, könnyebb, gyorsabb használni őket, mint a hagyományos számológépeket. Itt tudsz erről olvasni: [link]


Meg lehet tanulni pár óra alatt a logikát, és utána már nem fogsz hagyományos algebra kalkulátorhoz nyúlni, mert kínszenvedés lesz.

2019. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!