Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező az érettségi?

Kötelező az érettségi?

Figyelt kérdés

Anyám azt akarja, hogy érettségizzek le, de én nem akarok.

Neki is van beleszólása, vagy ezt én döntöm el?



2019. aug. 11. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem vagy 18 éves, akkor van beleszólása. Az más kérdés, hogy ha nem tanulsz, nem fogsz érettségizni, akárhogy is akarja anyukád.
2019. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
16 évesen elhagyhatod a sulit, mehetsz utcaseprőnek is vagy kukásnak
2019. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan mehetsz csövesnek.
2019. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem akarod, akkor nem kötelező. Senkit nem lehet kényszeríteni. Egyébként, ha már végigcsináltad, végigkínlódtad kínkeservesen az elmúlt négy évedet, akkor már érdemes learatni a babérokat az érettségin. Amúgy tömegközlekedéskor is egyszer vagy iskolába menet, vagy hazajövet hallottam két csajszit beszélgetni, egyikük mondta a másiknak, hogy ő ledumálta az anyjával, hogy nem fog érettségizni. Egyébként én asszem, hogy vannak olyan tanfolyamok, ahova pl elvárás az érettségi; tehát anélkül nem tudsz beíratkozni, és akkor ha később eszedbe jut, hogy mégis mit szeretnél amúgy csinálni, és mondjuk akkor nagyon nehéz lenne visszarázódni, hogy újra elkezdeni felkészülni az érettségire. Inkább csináld meg most, addig üsd a vasat , amíg meleg, amíg frissek benned az információk,és rá van állva az agyad a tanulásra.
2019. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz?
2019. aug. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarsz?


Nem nagy durranás az az érettségi, bárki le tudja tenni.

Nyilván te nem arra fogsz menni, hogy 90% legyen mindegyik, emeltet sem csinálsz, szóval józan parasztival+egy kis ismétléssel mindenki átmegy rajta, aki nem szrik bele nagy ívben.

2019. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És 8 általánossal mit szeretnél csinálni, amikor manapság egy diplomával is nehéz elhelyezkedni? Mehetsz gyárba éhbérért 24 órázni, vagy utcát söpörni, döglött macskákat összeszedni, hóban, kánikulában, zuhogó esőben, de ha neked ez a legnagyobb vágyad...
2019. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp csináld meg. Ahogy az előző mondta, sok helyen elvárják az érettségit, még, ha szar is, akkor is kell. 3-asra mindenki meg tudja írni szerintem, de, ha 20 év múlva kelleni fog valahova, akkor gondolom nem szívesen fecsérelnél újra az iskolára az időt.
2019. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de érdemes. Sok helyen elvárás, ha később rájössz hogy rosszul döntöttél, akkor munka mellett estin tanulni nehezebb lesz mint még most diákként.
2019. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!