Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott zeneiskol...

Államilag támogatott zeneiskola FELNŐTTEKNEK van Budapest vagy környékén? Egyáltalán létezik?

Figyelt kérdés

Van egy vàgyam, hogy zeneiskolába járhassak...gyerekkori beteljesületlen álmom, sajnos a anyám nem támogatta gyermekként ezt az ambícióit...


Mára már ugyan nagykorú vagyok/feljött, de sajnos anyagilag nem állok úgy, hogy megengedhessem magamnak egy zeneiskola finanszírozását.

Nagyon szeretnék hegedűlni, papírt szeretzni és ebben elhelyezkedni.


Nekem a zene szeretete maga az élet..



Szeretném beteljesíteni az álmom, kérlek ha tudtok segíteni ötletekkel, segítsetek.



2019. aug. 14. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jól leírtad, hogy milyen az emberek hozzáállása a zenéhez. Sajnos semmi sincs ingyen. De vannak módok, hogy sikerüljön megoldani. Ha van zenei érzéked, esetleg előképzettséged, vedd a kezedbe a hegedűt és kezdd el autodidakta módon tanulni. Ha már pár darabot tökéletesen el tudsz játszani, menj ki utcazenélni. Való igaz, hogy a társadalmi megítélése a jelenségnek nem túl jó Magyarországon, de azért akadnak emberek akik támogatják a tehetségeket, velem az élen - több pénzem van utcazenészekben, mint egy aréna koncert VIP jegy ára, ha összefutunk biztos lehetsz benne, hogy honorálni fogom az igyekezeted némi zenéért cserébe. Ebből a pénzből befizethetsz egy magántanárra, aki mindenre felkészít. Addigra az anyagi helyzeted is rendeződhet, illetve az utcazenélésből is befolyhat annyi kiegészítés hozzá, hogy megengedd magadnak a zeneiskolát.
2019. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: Mondjuk egy valamennyire is használható hegedű bőven 100 ezer felett kezdődik, és ez a legalja. Az ennél olcsóbbak 99%-án gyakorlatilag lehetetlen megtanulni játszani. (Intonációs és vonókezelési problémák lesznek, a magas húrállás, nem megfelelő geometriájú híd és így nem jól álló húrok miatt stb stb...)

Plusz egy temperálatlan hangszeren autodidakta módon megtanulni játszani nem egy egyszerű móka.


Én azt javasolnám a kérdezőnek, hogy gyűjtögessen, ha kell évekig, aztán egy játszható kezdőhegedű + magántanár. Addig meg vesse bele magát a zeneelméletbe, az ingyen van itt a neten.

2019. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Van.
2019. szept. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó vàlaszoló, irnàl nekem róla részleteket?
2019. szept. 3. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!