Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pihenő, türelmes Pedagógus...

Pihenő, türelmes Pedagógus Kollégáim, Volna türelme valakinek elmagyarázni, összefoglalni, miben változott az elmúlt 5 évben az általános iskolai oktatás? Pl. Mi az epoché, a nem szakrendszerű oktatás, iksz. A naplóban. , meg mit tudom én?

Figyelt kérdés

5 éve itthon vagyok gyeden, gyesen, táppénzen és még pár évig így lesz, mert születik még egy baba. Csakhogy képben legyek valamennyire, mert nem tudok kiigazodni a tanáriban elejtett mondatokon... Olyan weboldal címe is jó lenne esetleg, ahol ezt leírják.

És persze szép pihenést, táboroztatást, feltöltődést mindenkinek!!!


2010. júl. 13. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem haragszol a válaszomért, mert nem teljesen kapcsolódik a kérdésedez. Csak gondoltam elújságolom, az élményeimet.:)

Én egy éve végeztem tanárképzőn, szerencséra találtam is állást. Persze nem egy szuper elit iskolában, ahol a gyakorlton voltam. Rettenetes. Semmilyen segítséget, tanácsot nem kaptam, vagy esetleg ötletet minek járjak utána. Még 1 év után is beszélnek olyanról értekezleteken, amit nem tudok, hogy mi. :) Arról nem is beszélve, hogy gy csomó olyan módszert kell alkalmazni, amiről soha nem hallottam ..

Többek között ilyen volt a nem szakrendszerű oktatás. Azt már tudom, hogy a tanított tárgy óraszámához arányítva kell bizonyos órtá kompetencifejlesztésre szánnod. Pl. tanítasz kémiát, de minden 6. órán matekoztok, vagy szövegértéses stb. feladatot csináltok. Az hogy a tananyagot nem tudod befejezni, az nem számít... :)

Nálunk van értékelés is, pontoznak az óralátogatásokkor. Ott derült ki, hogy kb. senkit nem érdekel mennyire alkalmazom én a szakmódszertanon tanultak, csak a kiírt kritériumoknak kell megfelelni. Ezt szintén nem tudtam. Fősulin mindig szuperül ment az óratervezés, tanítás. Olyan bemutató órát terveztem, amire zárótanításon is lazán kaptam volna ötöst. Sikerült 2,9 pontot összegyűjtenem. Aztán értesültem, hogy kompetencia fejlesztés is kell, kooperatív technika stb. Mindez együtt 45 perc alatt. Következő óralátogatásra érdekesen sikerült a tervezetem. Nekünk úgy tanították, legyen az órának elje, vége, a többi szépen, logikusan felfűzve közte, egymásra épülő feladatokkal. Minen kritériumra volt feladatom, de nem alkottak logikus sorrendet, pedig próbálkoztam. Lesz ami lesz alapon, nem érdekelt tovább, így tarottam meg az órát. Olyan dicséretet, és 4,7 pontot kaptam... jelzem ezért az óráért módszertanon, vagy gyakorlaton max. hármast kaptam volna.

:)

Az adminisztráció meg rettenetes. Szerencsére nincs osztályom, sok tanár van, úgyhogy remélem nekem nem is adnak egyhamar.

2010. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

itt egyébként utánanézhetsz:

[link]


sajnos én csak "konyhanyelven" tudok erről beszámolni (igyekszem tanulni) :)

2010. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaid.

Sajnos a gyakorlott kollégáim is hasonló élményekről tudnak beszámolni.

Talán a nyugdíjas kollégának kell hinnem, ne izgasd magad, ennek a pár évnek a módszereit legalább nem tanultad meg feleslegesen, mire visszajössz, úgyis más elvek szerint kell már tanítani.

2010. júl. 20. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!