Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségi?...

Emelt történelem érettségi? (2020)

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a szóbeli témákat az Oktatási Hivatal oldalára teszik ki február környékén. Ebből van 30 témakör. Ezek konkrét témák, vagy csak korszakok amiből bármit kérdezhetnek? Hány percig kell tudni róla beszélni?

Az írásbelihez lehet térképet használni, vagy csak a fogalmazás írásához? Az esszétémákat is kiadják, vagy arra nem lehet felkészülni és bármi lehet?

Itt találtam valamit az írásbelivel kapcsolatban: [link]

A kérdésem az lenne, hogy ez a rövid válaszosra vagy az esszékre, vagy mindkettőre vonatkozik? Ha kiadják az esszé témákat mikor és hol tudom megnézni őket?

Az esszé témák és a szóbeli témák megegyeznek?

Milyen könyveket tudtok ajánlani amiből rendesen fel tudok készülni emelt történelem érettségire?



2019. aug. 17. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A 30 szóbeli tétel nem konkrét téma, hanem témakör, ezeken belül bármire rákérdezhetnek.


Az írásbelinél csak az esszékhez lehet térképet használni. (Nem tudom ezt 2020-ra változtatják e, mint középnél.)


Amit linkeltél, az a komplett írásbelire vonatkozik.


Az esszé témákat nem adják ki, bármi lehet, és nem egyeznek meg a szóbelivel. :D vagyis ki tudja, ha az egyik esszé pl Trianon, és szóbelin is azt húzod, akkor megegyezik, de ez a véletlen műve.


Írásbelire való készüléshez ezt ajánlom: [link]

Szóbelihez meg ezt: [link] (ebből majd lesz 2020-as is február környékén)


Remélem tudtam segíteni! :) A térképhasználatról meg majd érdeklődj még!

2019. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szóbeli témakörök sokszor ismétlődnek, szóval ha már most érdekel, hogy kb. milyen témák szoktak lenni, akkor keress rá az előző évek tételeire - innen azt is fogod látni, hogy mennyire nagy vonalakban adják meg az egyes témákat.

Ha jól emlékszem, kb. 15-20percet kell beszélni a szóbelin a témáról, de előtte lesz kb. fél órád (ha sokat beszélnek előtted, több is lehet - én 45percig ücsörögtem mielőtt feleltem volna). A fél óra alatt kell átnézned a forrásokat, és azokat is felhasználva összerakni, hogy miről is fogsz beszélni - meg van adva 3-4 kérdés vagy 3-4 pont, hogy miket kell kifejteni.

Ha valamit kihagytál/a vizsgáztató fontosnak tartja/nem világosan beszéltél róla, akkor a vizsgáztatók belekérdezhetnek - minél kevesebbet beszéltél, annál többet fognak kérdezni (ami nem jó, ha szivatós vizsgáztatókat fogtál ki).

Felkészüléshez én a Studium Generale kiadványait ajánlom, én is ebből készültem, max pontos lett a szóbelim. Ők is február környékén kiadják majd az új szóbelis kötetet, és vannak még egyéb kiadványaik is, amik segíthetnek. ( + Ha budapesti vagy/közelben laksz, akkor érdemes az ingyenes szombati előkészítőikre is bejárni.)

2019. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!