Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tanuljak előre érettség...

Honnan tanuljak előre érettségire?

Figyelt kérdés
Még csak 10es voltam, de arra gondoltam, hogy jó lenne kicsit előre készülni, meg átismételni az eddigieket. Tudom, hogy még nincs kint hivatalosan, mi lesz nekem, de szeretném kijegyzetelni a már tanult leckéket, hogy ne legyen olyan sok 12.-re. Van valami ötleteket, hol tudok találni olyan összefoglalót, ami leírja, mi kell majd az írásbelihez? A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2019. júl. 19. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lazulj el! Nyár van! Ilyenkor pihenni kell! Ha becsülettel végigtanultad az elmúlt két évet és nem bukdácsoltál semmiből, akkor semmi de semmi izgulnivalód nincs! Majd ősztől tanulsz megint. Most ne a könyvek fölött ülj, hanem inkább próbáld meg felhasználni az életben azt, amit a suliban tanultál: használd az idegen nyelveket (bármire, ami jól esik: olvass, játssz, beszélgess, csetelj, stb.), olvasgass olyan témákban, amiket érdekesnek találtál év közben (de ne kötelezőket, hanem bármit: pl. más regényeket azoktól az íróktól, akiktől tetszett a kötelező, vagy akármit arról a tudósról, akiről hallottál fizikából, azokról a csatákról, amikről tanultatok, stb.), használd fel a gyakorlatban azt, amit kémiából, fizikából, stb. tanultál pl. süteménysütés, főzőcskézés közben, sportolj olyasmit, amire év közben nincs idő (pl. épp a mindennapos tesi miatt ;-) ), stb.
2019. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ilyenkor még nem is kell egyáltalán készülni rá. Én idén érettségiztem kitűnő eredménnyel, de 12.ig nem is gondoltam rá, nem hogy készüljek rá az előtt.

Szóval szerintem bőven ráérsz.

2019. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én minden tantárgyból dicséretes lettem (középszinten 90%-tól, emelten 80%-tól), de az emelt tárgyakon kívűl nem készültem különösebben semmire 12. osztály második félévig. Meglátod, az érettségi sokkal sokkal könnyebb, mint mondjuk egy témazáró dolgozat (kivéve, ha emelt szint). A szóbelire kell készülni viszonylag sokat, de arra az írásbeli után lesz 1 hónapod, ami bőségesen elég idő.
2019. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!