Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszakban kb hány nap...

Vizsgaidőszakban kb hány nap van a vizsgák között?

Figyelt kérdés

Dec 16től február 1-ig lesz a vizsgaidőszak, amit itthon szeretnék majd tölteni leginkább (koleszban fogok lakni), de ahogy olvasgatok úgy tűnik ez eléggé irreális, általában meg lehet úgy oldali az időpontokat hogy 'tömbösítjük' őket? Hány vizsga szokott lenni?

Meg azt is olvastam, hogy karácsony és szilveszter között nincs vizsga...


2019. aug. 19. 03:51
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Kíváncsi leszek, hogy amikor 1 vizsga anyagát is alig tudod megtanulni és fejben tartani, mennyire szeretnél majd egyszerre 2 vagy több vizsgára koncentrálni. Berakhatsz akár 10-et is egy hétre, sok sikert hozzá.
2019. aug. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok úgy hirdetik a vizsgákat, ahogy akarják, a hallgatók úgy veszik fel, ahogy akarják. Nincs erre bevett szokás. A TVSZ-ben általában szabályozva van a minimum szám, de ez is sokszor egyetemenként eltér. Hogy most a tanár 3 vizsgát rak első hétre, aztán csak javítót, vagy minden hétre rak egyet, az rajta múlik. Ahogy az is, hogy karácsony és szilveszter közé rak vizsgát vagy sem.

Nekünk pl. van olyan tanárunk, aki fixen pénteken/szombaton vizsgáztat a levelezősök miatt, van olyan, aki tök más napokra rak időpontot, de szinte minden hétre, olyan is van, akivel meg lehet beszélni az időpontokat, de olyan is, akivel nem.

2019. aug. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam olyat, hogy 2 vizsgám is volt egy nap.
2019. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Álom, álom, édes álom!


Ha már most ezen gondolkozol, elárulom én hogyan csináltam: amiből lehetett megajánlottal jegyet szerezni évközi zh - kal, azokra nagyon figyeltem. Még karácsony előtt megcsináltam minimum 2-3 nehezebbet, még élénkebb volt a tudás. Volt bizony, hogy december 23-án vizsgáztam. Aztán hazahúztam és január végén a többit. Kb 8-10 vizsgám lehetett az első másfél, két évben vizsgaidőszakban. De ha a tanár nem hirdet meg csak heti egyet, akkor így jártál. Ezt nem tudod megtervezni.

2019. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer tettem egy napra két vizsgát, megfogadtam, soha többet!
2019. aug. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogyan hirdetik meg. Nekem van olyan tanárom, aki rendre mindig az első két hétben le akarja tudni, mert ő utána már nem akar vele foglalkozni, emiatt az összes vizsgaalkalmat az első két hétre teszi. Viszont volt olyan vizsgám is, amiből csak két alkalom volt és mindkettő a vizsgaidőszak végén... Mindenesetre nálunk mondjuk meg lehet oldani, hogy gyorsan túl legyél a vizsgákon. Eleve több a gyakorlati jegyünk, kevesebb vizsgánk van és azoknak a nagy részét is a vizsgaidőszak elejére teszik. Ha valaki nagyon ügyes, akkor két hét alatt bőven meg lehet csinálni, mert nagyjàból egymás után szoktak lenni az időpontok, de nekem is volt már egy napon két vizsgám is egymás után. Ha nem a vizsgára tanulsz, hanem már a szorgalmi időszakban is tanultál és nem nehéz az anyag, utána elég már csak felfrissíteni a tanultakat, akkor le lehet tudni az elején, gyorsan. Én is végeztem már durván 2-3 hét alatt. Viszon sok dolgon múlik, úgyhogy nem feltétlenül jön össze és, ha nincsen valami nyomós ok, akkor szerintem nem is kell elsietni (legalábbis én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen jobb jegyem).
2019. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!