Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Autista jellegű gyerek informa...

Autista jellegű gyerek informatikus vagy hidegburkoló legyen?

Figyelt kérdés

Nem autista, kivizsgálták. De hasonló. Lassú, vannak furcsa szokásai, indulatait nehezen kezeli, önpusztító gondolatai, tettei is vannak.

Itthon csak játszani szokott xboxon és videókat néz, nem jár el itthonról sehova, nincs telefonja, közösségi oldalai, de igénye sincsen rá.

Olyan 4-es tanuló egy nem túl színvonalas általános iskolában.

A matekot szereti, magolni nem tud igazán, még anyámmal tanul sokszor. Inkább a logikai dolgok mennek neki.

Lassan oldja meg a feladatokat, beszélni is lassan beszél.

Eddig a hidegburkoló szakma jött fel, viszont ezt a képzést csak a város legrosszabb iskolájában tanítják.(Gyűjtő iskola, ide bárkit felvesznek, így sok a problémás, sokszor bukott gyerek)

A másik ötlet az informatika volt egy nem annyira nehéz szakközépben. Viszont ezt nem tudom, higy bírná-e.

Gimnáziumra is gondoltunk, egy egyszerűbbre, általános szakra. Viszont talán ez is nehéz lenne neki.

Azt mondta, nem akar ülőmunkát, de szívesen gondolkodna is közben.

Szeintetek melyik lenne a legjobb döntés neki?



2019. aug. 21. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gimiben (színvonalas, jóhírű iskola a városban, Tömörkény István Gimnázium, Szeged) volt egy súlyosan autista fiú, most érettségizett velünk, szóval szerintem ne mondjatok le egy általános szakról sem egy gimnáziumban. :) Sok sikert!
2019. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus. aztán majd kiderül, hogy mennyire nehéz meg hogyan tetszik neki. Ha problémás srác, akkor ne vigyétek hasonlóak közé mert csak lejjebb kerül
2019. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Programozó!

Az autisa ismerőseim nagy része matematika ,informatika szakra járnak.

2019. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*autista
2019. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt ötletek tőle származnak, vagy más emberek találták neki? Inkább neki kéne eldöntenie, mit szeretne és mi érdekli. Ha bizonytalan, el kell menni pályaválasztási tanácsadásra, ott felsorolnak neki több lehetőséget és tud válogatni. Nem minden autista (vagy "hasonló") informatikus meg matematikus. Én pl. fordító vagyok, mert ez érdekelt. Minden embernek más az érdeklődése és a képességei, nem az autizmus határozza meg, hogy mivel kell foglalkoznia.
2019. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!