Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most érettségiztem, de...

Ha most érettségiztem, de csak jövőre megyek egyetemre, akkor szükséges a nyelvvizsga és az emelt érettségi az egyetemnél a felvételhez?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem (2019) és most még kezdek el egy 1 éves OKJ-s képzést, így az egyetemet csak jövőre, 2020-ban fogom kezdeni, viszont 2020-tól már szigorodik a felvétel az egyetemeknél, mivel akkor már kelleni fog egy nyelvvizsga és egy emelt érettségi ahhoz, hogy felvegyenek.

(Ha viszont még idén kezdeném az egyetemet, akkor nem kellene ezeket figyelembe venni)


De hallottam olyat, hogy lehet, hogy nálam még nem lesz baj az, hogy nincs egy nyelvvizsgám és egy emelt érettségim, mert én még pont abban az évben végeztem, amikor ez még nem volt érvényben. És így jövőre sem lesz baj, hogy nincsen nyelvvizsgám, mivel nem a jelentkezés évét nézik, hanem az érettségi évét veszik figyelembe.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy igaz, hogy bármikor jelentkezhetnék az egyetemre nyelvvizsga és emelt nélkül, mert a 2019es érettségim végett rám még a régi szabályok vonatkoznak?



2019. aug. 21. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Rád is az új szabályok vonatkoznak majd.
2019. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most érettségiztem, de csak jövőre megyek egyetemre, akkor szükséges a nyelvvizsga és az emelt érettségi az egyetemnél a felvételhez?"


Igen.


"Tehát a kérdésem az lenne, hogy igaz, hogy bármikor jelentkezhetnék az egyetemre nyelvvizsga és emelt nélkül, mert a 2019es érettségim végett rám még a régi szabályok vonatkoznak?"


Nem.

2019. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel mikor végeztél. (Nem is értem ezeket honnan szedik az emberek!)


Az számít mikor jelentkezel az egyetemre, hiszem ezek a jelentkezés felvételi lesznek. Tehát anélkül nem mehetsz egyetemre!

2019. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes rad neked is kell. Hiszen az már egy teljesen más felvételi eljárás. Ha jövőre is szeretnél egyetemre menni akkor újra kell felvételizned, ami azt jelenti hogy mar azok a szabályok vonatkoznak rád nem az amikor érettségiztél.
2019. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez honnan szedted amúgy?


A felvételi szabályzat egységes, mindenkire ugyanazok a szabályok és feltételek vonatkoznak. Az új rendszer pedig nem a 2020-tól érettségizettekre érvényes, hanem mindenkire 2020tól. Hogy nézne már ki, sokkal rosszabb esélyekkel indulnának a jövőre érettségizők a felvételin...szóval az előttem lévők jól mondják, neked is ugyanúgy kötelező lesz egy emelt érettségi és egy középfokú nyelvvizsga.

2019. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De, A jelentkezés évét nézik. Akkor nem kéne a nyelvvizsga, meg az emelt, ha most jelentkeztél volna, és halasztasz egy évet.


Vagy februári képzésre jelentkezel (ha indul).

2019. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Februárban még nem fog kelleni? Hiszen az is 2020. S törvény jan 1-től lép életbe.
2019. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Februárban még nem kell. De igazából ez sem rejt magában sok lehetőséget, "okosan" csinálták meg, mert tavasszal többnyire önköltséges képzések indulnak bsc szinten, és kis választékkal. Esetenként ezzel meg lehet most még utoljára kerülni a szigorított követelményeket, de ez tényleg csak nagyon kevés embert érint.


A kérdező szempontjából egy kerülőút az lett volna, ha jelentkezik idén, és halaszt egy évet, vagyis passziváltatja az első két félévet. Ez engedélyezett tudtommal.

2019. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhány gazdasági szak szokott indulni. Pl a PTE-n. Nekem mondjuk pont jól jönne, ha indulna most is keresztfélévben gazd-i szak.
2019. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A felvi.hu oldalon tudsz tájékozódni, hogy indul-e olyan, ami neked jó.
2019. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!