Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-as felvételi rendszer...

2020-as felvételi rendszer szerint hogy éri meg jobban a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az pontokban többet jelent, ha lenne angolból egy emelt érettségim (amiért megkapom a B2-t) + egy C1-es nyelvvizsgám + franciából egy B2? Mintha csak simán csak egy felsőt és egy közepet csinálnék?

2019. jún. 6. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha logikusan belegondolunk, akkor a franciat (ha érettségi) egy emeltnek (ami úgy ha 60% felett van, akkor = egy nyelvvizsgával) veszik és az angol C1-ert jár plusz pont

De ugye ki tudja... mert én jelenleg azt se tudom, jog ha nyelvből emeltezek, akkor azzal ki van pipalva az emelt és a nyelvvizsga is?! (Ha valaki tudja, megirhatna 😄)


Ja de az fontos, hogy ha pl mérnök szakra mész, akkor az emelt nyelvet emeltnek nem fogadjak el, max nyelvvizsgának

2019. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nyelvből emeltezel, az nem egyenlő egy nyelvvizsgával, csupán egyenértékű azzal. Semmiféle papírt nem fogsz kapni külön, csak magáról az érettségiről, hiszen az nem nyelvvizsga, csak azzal egy szinten lévő vizsga, így az emelt szintű érettségi letételével nem lesz B2-es nyelvvizsgád. Arra érdemes még figyelni, hogy például, ha van angolból nyelvvizsgád, de emelt érettségit is teszel, akkor nem jár mindkettőre plusz pont. Csak abban az esetben jár, ha két különböző nyelvből teszed le ezeket a vizsgákat. Jelenleg a nyelvvizsgáért maximum 40 pont jár, amit kimaxol egy C1-es. Mivel jövőre bemeneti követelmény lesz egy B2-es nyelvvizsga, azért nem jár majd plusz pont. Tehát, ha tegyük fel franciából megcsinálsz egy középfokút, és van mellette egy angol C1-ed, akkor az angolra fog pont járni. Remélem valamilyen szinten érthetően írtam le és nem túl zavaros, ha viszont valamiben hibáztam, akkor nyugodtan javítsatok ki! :)
2019. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha az emelt nyelv érettségi 60% felett van, akkor adnak egy papirt, hogy van nyelvvizsgad is

Nyilván ezt a nyelvvizsgát egy külföldi suliban nem magyon fogadjak el, de mondjuk a diplomához ha 1 nyelvvizsga kell, akkor elég ez a papír is 🙂


Szóval igazából ha a francia emelt 60% fölött lesz, akkor azért jár egy nyelvvizsga (szóval elvileg emelt érettségi és nyelvvizsga pipa, ha az adott szakon elfogadják az emelt szintű nyelvet) és plusz pont a C1


De ha közepet csinálsz és lesz egy C1, akkor szerintem nem jar érte plusz pont, max elfogadjak, hogy mivel megvan a C1, megvan a B2 is, bár lehet, hogy arról külön papír kell, ezt nem tudom, erre kérdezz ra az oktatási hivatalnál

És akkor mivel a C1 az nyelvvizsga, ezért kell egy emelt érettségi is melle valamiből

2019. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 írja jól, nem adnak róla papírt. Ha már korábban középszinten is érettségiztél nyelvből, tegyük fel 11-ben, és ha 12-ben szintemelőzöl, akkor te magad eldöntheted, hogy melyik vizsga kerüljön be a bizonyítványodba, a másikról pedig egy tanusítványt fognak adni. A tanusítvány bizonyítja, hogy az adott nyelvből adott szinten levizsgáztál, de ha az emelt szintűről kapsz tanusítványt, az csak egy szinten van egy B2-essel, DE nem fognak külön erről semmiféle nyelvvizsgapapírt vagy bizonyítványt kiállítani.
2019. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
engem főleg az érdekelne, hogy jól tettem-e amiért nem mentem el a szintemelőre angolból idén, mert C1-et terveztem belőle jövő ősszel meg egy francia B2-t.. Jövőre szeretnék orvosira jelentkezni, szóval 2 emeltem (biosz, kémia) mindenképpen lesz. Csak azt nem tudom, hogy akkor most csináljak majd mégis egy angol emeltet vagy felesleges?
2019. jún. 7. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

“Ha idegen nyelvből, illetve a nyelvoktató kisebbségi oktatásban nemzetiségi nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát tesztek, és sikeresen teljesítitek az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit is, akkor az


a) ha legalább 60%-ot ért el, középfokú (B2) komplex típusú,

b) 40-59% elérése esetén alapfokú (B1) komplex típusú, államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű.


Ebben az esetben az érettségi bizonyítványotok vagy tanúsítványotok ugyanolyan hiteles államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványnak számít, mint bármelyik nyelvvizsga központ által kiállított kemény fedeles nyelvvizsga-bizonyítvány.”



Ha a francia meglesz 60%-ra, akkor elvileg nem kell egy külön B2-es nyelvvizsga, mert azt el kell fogadniuk, mint nyelvvizsga, sőt én megkockaztatnam, hogy ha felsofokud van angolból, akkor azt is elfogadják, de erre inkább kérdezz rá

De ha tegyük fel a francia egyenértékű lesz egy nyelvvizsgával és elfogadják, akkor az angol C1-re járnia kell plusz pontnak

De szerintem angolból felesleges a B2 is, mert 2x nem számítják be ugyanazt a nyelvet szerintem

2019. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!