Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lett Josef Mengele kísérlet...

Mi lett Josef Mengele kísérleti dokumentációival halála után?

Figyelt kérdés
Miután 1945-ben elmenekült Auschwitzból magával vitte a kísérleti dokumentációk egy részét, a többit az SS megsemmisítette. Utána bujkált hosszú éveken át Dél-Amerikában. De mi lett végül azokkal a kísérleti dokumentációkkal amiket magával vitt? Halála után megtalálta valaki, vagy a családja akik olyan sikeresen titkolták halálát is megsemmisítették azokat, hogy ne találja meg azokat senki?

2019. aug. 25. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit későn reagálok, látom, 2019-es a kérdés. Hát, szerintem halála után azok is elvesztek, amiket magával vitt. Nem hiszem, hogy a családjánál hagyta volna vagy, hogy elmondta volna nekik, hogy hová rejtette. Az is lehet, hogy saját maga semmisítette meg őket néhány évvel később, hogy ha esetleg elfogják, akkor ne találják meg. Amúgy nagyon jó kérdés, már én is gondolkoztam rajta.
2021. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem baj, azóta is vártam a választ erre a kérdésre. :D Köszi! :)

Hát igen, érdekes téma.

2021. máj. 28. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Előző vagyok. Egy kicsit jobban belemerültem a témába, és valamelyik cikkben azt olvastam, hogy az egészet magával vitte Berlinbe, mert szerinte túl fontosak voltak ahhoz, hogy ott maradjanak Auschwitz-ban. Szerintem ez lehet a válasz a kérdésedre. Valószínűleg az SS még ott Berlinben megsemmisítette, és nem sok úszta meg. Ha megtalálom a cikket, belinkelem.
2021. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. máj. 30. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!