Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemisták, ti...

Elsőéves egyetemisták, ti mennyibe kerültök az első év előtt?

Figyelt kérdés
Gólyatábor, bőrönd, táska, iskolai holmik (papírok, lefűzők, tollak, kijelölők), tesicucc, koliba edények, hajszárító...
2019. aug. 26. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül 5000 Ftba kerültem magamnak.


GT-t kihagytam mert sajnáltam kidobni rá a pénzt. Volt táskám amivel semmi gond sem volt, vennem kellett egy normális számológépet meg füzeteket.

Nem voltam kollégista úgyhogy nem kellett fizetnem azért sem.

2019. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen jutottam be egyetemre. 2004ben. Akkor havi 27 ezer forint elég volt, ami 15 óra munkabére volt diákként. A nyári munka megtakarításából is ki tudtam volna fizetni, de inkább spóroltam a szűkebb időkre. Már akkor magamat tartottam el. Számítógépem nem volt, hiába jártam műszaki egyetemre. Voltak géptermek, könyvtár, kolis haver, ott mindent meg tudtam oldani. Egy szobában laktam másik 4 emberrel albiban, ruhám volt 4, cipőm 1 ezek is turiból, fürdeni a tesi tanszéken fürödtem, ruhát is ott mostam. Mégis be tudtam csajozni. Anyám, Apám nem támogatott. Nem szorultam másra, hogy elérjem a diploma megszerzését.


De érdekel, másnak, mennyir ér ma egy egyetem kezdés.


A laptopok negyed annyiba kerülnek ma, de a lakatás 8-10x annyiba. A diák munka akkor 750 körül volt óránként nettó, ami ma is sajnos jónak mondható. Tehát sokkal nehezebb ma ugyan azt egyedül. Mondjuk a diák hitel jobb. Olcsóbb és többet ad.


Lakhatás a legnehezebb ma.

2019. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gólyatábor - 20ezer plusz 20ezer költőpénz,

Bőrönd tesicucc volt

Táska - 7ezer

Iskolai cuccok - 2ezer kb

Kolis edény ruhaszárító hajszárító stb 25ezer kb

Laptop - 180ezer


254ezer volt összesen ebből szüleim csak a gólyatábort állták (20e).


2.év -> csak 10ezer volt mert új bőröndöt kellett vennem a füzetek tollak mellett.

2019. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gt-kb 20k+valamennyit elittam ott, de nem emlékszem mennyit. 5k alatt volt az tuti.

Táskám van, jó lesz továbbra is.

Vettem pár füzetet; ez max 5k lehetett, de több részletben vettem szóval nem vagyok benne biztos.

Mivel nem leszek kolis, a többi cucc nem kell. De ha kolis lennék is simán vinnék itthonról pár holmit és kész, vagy kiárusításokon vennék zománchibás edényeket pl.

Laptopot is számolj amúgy, vagy notebookot, hasznos lesz.

Nekem még egy pár normális ruha lesz nagyobb kiadás, ugyanis konkrétan szinte semmim nincs, amiben kulturáltabb helyeken meg tudnék jelenni. Ez még valószínűleg 15-20 ezerbe fog fájni.

2019. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly kezdtem, most leszek másodéves. Az elején igazából nekem nem kellett olyan nagyon sok dologra újonnan beruházni (sok mindenem már volt korábbról vagy otthonról vittem), tehát nem volt olyan nagyon nagy összeg a kezdés. Inkább azt mondanám, hogy folyamatosan merültek fel költségek, mert inkább közben derült ki, hogy még mire lenne szükségem és nyilván a költözéssel adódtak új, rendszeres költségek is, amik korábban nem voltak.

Én pl. nem voltam gólyatáborban, mert nem szerettem volna elmenni, így ez kimaradt. Volt egy utazótáskám és hátizsákom is, ezeket használtam az első évemben, tehát nem vettem külön táskát/bőröndöt az egyetem miatt. Most egy utazás miatt vettem két bőröndöt (kisebb-nagyobb), ez akciósan 18.000 forint volt és mostantól majd lehet, hogy befogom az egyiket. Iskolai holmikból rengeteg megmaradt középiskolából pl. füzetek, üres vagy jegyzetelős lapok, mappák, lefűzők, postit, ilyen átlátszó irattartók stb., úgyhogy max. tollakat, ceruzákat, szövegkiemelőket kellett vennem, de ezt is folyamatosan kell pótolni és ez azért nem egy nagy kiadás. Laptopom is volt korábbról, most kell majd vennem egy újat, mert elromlott :( Nekem nincsen tesim, de középsuliból ugyanúgy lett volna tesicuccom, ha kell. Na a koliba már több mindenre lehetett költeni.... Alapvetően otthonról vittem, amit lehetett pl. evőeszközök, edények, tárolók (doboz, kosár), vágódeszka, tányéralátét, alap tisztítószerek, alap fűszerek és kávé, kakaó stb. és a saját cuccaimat értelemszerűen pl. ágyneműhuzat, plédek, párnák, ruhák, cipők, törölközők stb. Viszont volt, amire otthon is szükség volt vagy a koliban jöttem rá, hogy milyen jó lenne, ha lenne... Amit külön vettünk (és konkrét összeget nem fogok tudni mondani sajnos) az pl. ilyen ajtókra felakasztható fogasok, a szekrénybe felakasztható "polc" (ez az összehajtogatható ruhaanyagból készült, nem tudom mi a neve), szőnyeg, fürdőszobaszőnyeg, kis tükör, hajszárító, asztali lámpa, vízforraló, melegszendvics sütő...most hirtelen ennyi jut eszembe. Viszont ezeket nem egyszerre vettük meg a félévkezdés előtt, hanem év közben is bővítettük a "készletet". Én korábban nem voltam még kolis és azt pedig pláne nem tudtam, hogy az adott koli hogyan néz ki és mivel kellene készülni, úgyhogy nagyon sok minden csak később derült ki. Illetve azért látható, hogy nem csak a legszükségesebb dolgokra költöttünk pl. valószínűleg szőnyeg nélkül is kibírtam volna, de azért próbáltam picit otthonosabbá tenni. Úgyhogy szerintem azért egyáltalán nem kell erre sem vagyonokat áldozni, pláne nem az elején egy összegben. Valamint nyilván kaja ügyben volt még változás, mert otthonról vittem, de azért a hét végére nekem is kellett vásárolni ezt-azt, mert nem maradt az otthoniból. Illetve az utazás jelentett még új költséget, mert hétvégente jártam haza (ez 1300 forint hetente) és kellett vennem helyi bérletet (4000 havonta). Plusz ugye a koli díja, ami nálam 17.000 havonta. Nagyjából ennyi jut eszembe.

2019. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- Golyataborba nem mentem (de ezen az egyetemen 21.000 Ft volt idén)

- bőröndöt, táskát nem kellett venni, mert van

- elég sok fuzetet vettem, hataridonaplot, meg ‘apróságokat’ (pl.: post it), ami kb egyben 9.000 Ft volt

- Tesicucc az marad, ami gimiben volt

- albiba megyek barátommal, szóval a legtöbb dologban feleztunk, de oda is kellett 1-2 plusz dolog (a következők lesznek ezek)

- serpenyo: 6.000 Ft

- vízforraló: 4.500 Ft (ezt baratomek vettek)

- matrac: 30.000 Ft

- fogyó cikkek, kisebb értékű használati tárgyak: 20.000 Ft (ezt feleztuk baratomekkal)

2019. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gólyatábor 20 ezer + utazás, vettem egy bőröndöt és egy laptopot, előbbit 10 ezer körül talán, a laptop használt, 120 kb., ezeket én fizettem. A szüleim vettek néhány dolgot a kolihoz, de csak ilyen kisebbeket, pl. papírzsepi, tusfürdő. Edényeket meg használati tárgyakat otthonról vittem. Ruhát szerintem amúgy is vettem volna, már nem emlékszek, mennyit, de azt is én fizettem.

Írószereket közben vettem meg, füzetből meg szövegkiemelőből elég sokat elhasználtam, ezeket már az ösztöndíjamból fizettem. Fél év után vettem egy táblagépet tollal, azóta arra jegyzetelek, így erre sem kell költeni már.

+ már közben kellett vennen ezt-azt, nem tudom, mennyit költöttem összesen.

2019. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!