Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogy éltétek...

Egyetemisták! Hogy éltétek meg első vizsgaidőszakotokat?

Figyelt kérdés
Rosszabb volt, mint ahogy képzeltétek, vagy durvábbra számítottatok?
2013. jún. 9. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Rosszabb volt. Az érettségis időszakhoz lehet hasonlítani, azzal a különbséggel, hogy (az én szakomon - többiről nem tudok nyilatkozni) jóval többet kell tanulni, meg persze nehezebb jobb jegyet szerezni (bár némelyik tantárgyból tényleg elég nagy siker a kettes is).

Az meg csak tetőzte a helyzetet, hogy az első vizsgám meglett, de után 2-t buktam, majd a 4. vizsgám meg hármas lett, pedig hajtottam az 5-ösre (egy könnyebb tantárgy volt). Így abból, meg amik nem sikerültek újra mentem vizsgázni január végén. Egy kicsit idegesített a dolog.

2013. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Uh, Első, ez elég fancsalítóan hangzik. Milyen szakra jársz?
2013. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az a szokás, hogy félévközben már számonkérik az anyagot, és ezek a zh-pontok eléggé beleszámítanak a jegybe is. Egyes tantárgyakból nincs vizsga, hanem gyakorlati jegyet kapsz ezen zh pontok alapján. Más tárgyakból van vizsga is.

Személy szerint nekem nem sokat kellett tanulnom a vizsgaidőszakban pont amiatt, mert már a fejemben volt minden. A téli vizsgaidőszak amúgy is lazább volt, a karácsony miatt, meg mert hosszabb is volt, mint most ez a nyári. Most sokkal jobban össze vannak sűrítve a vizsgáim, és több is van belőlük, mint legutóbb.


Az általános tapasztalat számomra (de ez biztos, hogy szaktól függ), hogy első félévben viszonylag lazán megvolt mindenből az ötös, második félévben meg vért izzadunk a kettesekért is.

2013. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szóval az első félév lazább volt, mint amilyenre számítottam, ez a mostani meg pont olyan, mint amire számítottam.

Mondjuk egy most érettségizőnek azt mondanám, hogy egy darab vizsgára kell annyit tanulni, mint amennyit az egész érettségire. De azért nem olyan durva, igazából tantárgy függő. Vannak szórótárgyak, van olyan, amelyiknél a tanár szemét, és van olyan, amit csak szimplán utálsz. Ezekből a kettes nagy szó, a maradékból meg megvan az ötös, ha rendesen tanulsz.

2013. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Minket helyből a mély vízbe dobtak az első félévben, már akkor is vért izzadtam a kettesért, ez azóta is így van. Mérnöki karról van szó. De már azért is küzdeni kell, hogy egyáltalán elmehessek vizsgázni, és így a negyedik félév végén már szinte megkönnyebbültem a sok zh és labor jegyzőkönyv után, hogy már csak a vizsgák... :D
2013. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#2 Programtervező informatikus


Persze, nálunk is minden kötelező tantárgyból van ZH szorgalmi időszakba. Ezekhez tartozik egy minimum pontszám, ha alatta teljesítettél, akkor vizsgára sem engednek ki. És ez beleszámít a vizsgapontszámba.

Csak, hogy az évközi teljesítés közel sem öleli fel a vizsga elméleti hátterét.

2013. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

3,4-es vagyok


Ja igen, nálunk is így. Pont így. :D

De szerintem a zh-k eléggé segítenek. Bár ez is tantárgy függő.

Én is műszakira járok, és a matek-programozás a legjobb, azokra keveset kell tanulni. A többire viszont (kémia, biosz, fizika) elég sokat. Azokhoz tényleg le kell ülni és megtanulni és én azt utálom. =)

Milyen lehet egy bölcsésznek vagy jogásznak? :D

2013. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Itt gyk-n mindenki valami rohadt erős műszaki karra jár...
2013. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"a matek-programozás a legjobb, azokra keveset kell tanulni. A többire viszont (kémia, biosz, fizika) elég sokat." - Nálunk pont fordítva van. Programozás-matekra nagyon sokat, kémia-biosz-fizikára keveset...annyira keveset, hogy hála istennek nincs is ilyen kötelező tantárgyunk:DDDD
2013. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az 'erős' alatt azt érted, hogy nehéz és ezért mindenki megbukik, vagy azt hogy jól tanítanak, ezért jó jegyeket szerzünk? XD

Amúgy én molekuláris bionikára járok, úgyhogy minden fajta tudományágból van kötelező óránk a programozástól kezdve a biológiáig.

2013. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!