Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaptam második esélyt, hogy...

Kaptam második esélyt, hogy elmehessek pótvizsgára, és hogy megcsináljam az érettségit. Fogom többre vinni az érettségit? Vagy az érettségi a mai világban semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Kellett volna mennem pótvizsgára szlovák nyelvből 21-én. Csakhogy nem tudtam menni, mert nem akartak elengedni munkából. 20-án mentem allergológushoz, teljesen feleslegesen. Már szószerint megnyugodtam abban nagy nehezen, hogy teljesen feleslegesen jártam 2 évet. Van szakmám 3 éves, és + 2 éves az érettségi. Az utolsó évet megbuktam, és meg se csináltam az érettségit, az írásbelit (tesztet). Előre meg kell csinálnom a pótvizsgát, aztán sikeresen leérettségezni.


Az osztályfőnököm azt mondta, hogy mi a fontosabb? Egy életre szóló érettségi, vagy munka, mert lehet, hogy a másik napon elengednek minket munkából. És már hallottunk arról, hogy el fognak engedni embereket, de még nem biztos, és már az osztályfőnököm az "ördögöt a falra festette".

Tegnap jött váratlan telefon. Az osztályfőnököm felhívt, hogy hozzak orvosi igazolást 21., hogy kapok új időpontot, amikor elmehetek pótvizsgára. Akkor tegnap elmentem orvoshoz, megmondtam mi a szitu, és adott az orvos igazolást arra a napra, elvittem iskolába, és már munkában az osztályfőnököm írt üzenetet, hogy máma menyjek be az iskolába valamilyen papírt aláírni. Ebből is látszik, hogy mennyire szeretné az osztályfőnököm, hogy csináljam meg az éretttségit. Szurkoljatok, hogy csináljam meg sikeresen a pótvizsgát, és az érettségit.



A kérdésem: Fontos az érettségi a mai világban? Csomagolok LCD TV-t. Nem mondanék nemet, ha csinálnék jobb pozíciót, fejjebb kerülnék. 740€ keresek, 2 műszakos munka. Most mégis miért fontos az érettségi? Fizetésemelés lenne? Mi a véleményetek?


2019. aug. 27. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az érettségi a mai világban semmit nem ér. De ennek ellenére sok olyan munkakörhöz kérik, ami nincs egyébként végzettséghez kötve. Láttam már olyan hirdetést, ahol érettségizett takarítónőt kerestek.


A másik: nem írtad, hány éves vagy. Soha nem tudhatod, 10-20 év múlva nem akarsz-e továbbtanulni. Én pl. 44 évesen találtam ki, hogy egyetemre akarok menni.

Ehhez pedig az érettségi már alapfeltétel.

2019. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2019. aug. 27. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de hogy szeretnél érettségizni, ha ilyeneket írsz, hogy “menyjek”, “máma”?! Az elsőnek igaza van, nagyon sok munka alapfeltétele az érettségi, ha 21 éves vagy pedig szerintem semmit nem fogsz vele veszíteni, ha egyetemre szeretnél menni később, akkor pedig legalább meg lesz az érettségid hozzá. Szerintem csak nyerni tudsz, ha sikeres érettségi vizsgát teszel.
2019. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tedd le az érettségit!
2019. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány kérdést akarsz még kiírni? Elsőre is kaptál választ ha ennyire életképtelen vagy hagyd a fenébe az egészet.
2019. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12:49 Akkor maa volt a szitu. Akkor az volt, hogy nem mehetek egyáltalán pótvizsgára most még van lehetőségem
2019. aug. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!