Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtanul, megjegyez. Mi a...

Megtanul, megjegyez. Mi a különbség?

Figyelt kérdés
A végeredmény ugyanaz:tud valamit az illető.

#megjegyzés #megtanul.
2019. aug. 28. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A megtanul az hosszútávú. Míg a megjegyez inkább rövidebb időre utal.
2019. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hat en a megjegyzek kifejezést arra használom ha megjegyzek valamit pl egy bevásárló listát vagy egy időpontot de ezt utana később elfelejthetem. Rövidtávú folyamat megjegyezni egy bevásárlólistat 10 mp alatt is meglehet.

A tanulás meg szerintem egy hosszabb folyamat vagy is azt en inkabb arra használom ha pl megtanulom a dolgozatra az anyagot. Azt muszáj hosszútávra megtanulnom nem felejthetem el olyan könnyen. Szerintem a tanulás egy mélyebb dolog mint a megjegyzés.

Lehet hülyeség amit mondok, de én így gondolom.

2019. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint úgy használom hogy:


megjegyez: mikor memorizálok, bemagolok valamit és utána vissza tudom mondani. Vagy esetleg kisebb dolgot memorizálok, bevásárlólistát vagy évszámokat.


megtanul: amikor azt amit tanultam, el tudom mondani magamtól, értem az összefüggéseit, el tudom magyarázni a saját szavaimmal is.


Összességében szerintem először megjegyzi az ember a dolgokat majd utána megtanulja.

2019. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megtanul megértést is feltételez, így ad egy mögöttes tudást.


Nem mindegy, tudod, hogy megjegyezted, mert hallottad valahol, hogy mennyi a CN normálértéke; vagy megtanultad, mi ez, mi alakítja, stb.

2019. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megjegyez: bemagol valamit, logika nélkül. Pithagorasz tétel definícióját el tudja mondani.

Megtanul: megért valamit. A Pithagorasz tételt definícioját lehet hogy nem szóról szóra mondja vissza, de érti.

2019. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!