Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó vagyok matekból, de egyfoly...

Jó vagyok matekból, de egyfolytában félreszámolok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagyon nagy matekzseni, de mindig is értettem és szerettem, és sosem akadtak nehézségeim, leginkább butaságokra nem bírok odafigyelni és nagyon felületes a feladatmegoldásom. Azonban az utóbbi időben ( 10.osztálytól kezdődően ) egyre több ilyen történik. Nem a használt formulában, logikában vagy megoldás menetében van kivetendő dolog, hanem abban, hogy egy éve folyamatosan romlanak a matekjegyeim, mert rosszul írom be a számológépbe(tulajdonképpen ezzel szembesültem dolgozatokban a legtöbbet), rossz számot másolok le, lefelejtek jeleket, felcserélem a betűket, holott jóra gondolok és tudom a megoldást, mégis idióta módra máshogy írom le és csak utólag tűnik fel...

Sajnos nem tudom, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy a figyelmemet stabilizálni tudjam, ezért szeretnék tanácsokat kérni, hogy hogyan is figyelhetnék oda hosszútávon a feladatokra és hogy legyek kevésbé szétszort, kapkodós, figyelmetlen. ( mellékinfó, hogy tanulmányaim során mindig 4-5-ös matekos voltam, viszont régebben aligha csúsztak be rosszabbak a négyesnél. Most pedig nagyon aggódom, mert ha ezzel nem kezdek valamit a matematika kisérettségiig, roppant kellemetlen lesz lol. )



2019. szept. 5. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Ott a kérdésben a válasz. Figyelemzavar, ADHD, vagy diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia.


Keress fel egy ezzel foglalkozó pszichológust/pszichiátert vagy terapeutát.

2019. szept. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen időszakom nekem is volt, legalábbis hasonló.


Apukám azt mondta nekem, hogy "Fiam, ez rajtad múlik, koncentrálj rá, és menni fog. Számolj lassabban, ellenőrizd le, nem kell rohanni. Legyen pontos, mintsem gyors"

Ekkor pár hónapig tényleg odafigyeltem rá, aztán már nem is kellett, mert ráállt az agyam. Most fizikát tanulok egyetemen és már semmi ilyen gondom sincs.

Viszont!! Nem 100% hogy neked is ez van. Lehet hogy tényleg diszkalkuliás Vagy vagy ilyesmi.


Szerintem

1. Próbáld ki pár hónapig (mondjuk december 1ig), hogy extra koncentrációval és lassabb számolásal kiküszöbelhető-e

2. Ha igen, akkor lassan visszavehetsz az odadigyelésből

Ha nem, akkor menjél el diszkalkuliás vizsgálatra. Rendesek lesznek veled, nincs mitől tartani :)


Remélem segítettem :)

2019. szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, miért lett lepontozva az egyes, ez elég egyértelműen figyelemzavar. A diszkalkulia a legesélyesebb, de ezt ennyiből mi nem fogjuk megmondani, szakember kell.

Kérj segítséget, ha diszes vagy, azt érettségin is figyelembe veszik, hogy ne ez rontsa le a jegyed!

2019. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nincs szinkronban a belső gondolati sebességed és az, ahogy ezt kiadod magadból fizikálisan.

Miközben írod, amit írsz, már rég nem azon jár az agyad, már messzebbre, következő lépésre gondolsz, ezért behibázol.

Én is ilyen vagyok.

Írásban fecslerélem a tebűket. :D

Beszédben van, hogy elakadok, mert nem tudom, hol tartok a szövegemben, a fejemben már a következő mondat van.

Írom az egyenletet, de már a következő soron gondolkodok, nem azon, amit írok.


Nem lehet mást tenni, mint kényszeríteni magad a lassításra, illetve a kész dolgokat utólag többször átnézni.


Ez, amit most leírtam, kétszer lett ellenőrizve, mielőtt rányomtam a "küld" gombra és tudom, hogy tutira így is még felejtettem benne hibát.

2019. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En ezt úgy küszöbölöm ki, hogy minden rövid részfeladatot ellenőrzök amint megcsináltam... Atfutom a szememmel, amit kell azt beírom a számológépbe megegyszer, ezzel én is megnyugszom, h nem hiába fogom folytatni a feladatot. Tehát nem is az, hogy lassú vagyok, hanem miközben csinálom, folyamatosan ellenőrzöm saját magam.
2019. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Állandó double-check. Unom, de máshogy elcseszek mindent.
2019. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A magas intelligenciának ára van :)


Bár vannak tökéletes hibridek... de általában aki okos, az szenved valamitől.

Főleg a kreativitás, magasfokú asszociatív, absztracháló gondolkozás gyakran jár különféle negatív formákkal. Pl szorongás, túlaggódás, egyéb képességzavarok.


Egyes kutatások szerint mind skizofrének vagyunk, mivel ez nem betegség, hanem az idegrendszer általános jellemzője. Csak a diagnosztizáltaknál a negatív tünetek vannak túlsúlyban.


A kreatív elvont gondolkodás nem áll messze a hallucinációktól. Nüansznyi különbségek ugyanazokon a pályákon.


Ékes bizonyítéka, hogy mikrogrammnyi LSD milyen brutális változást okoz az agyban.

2019. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Lasabban kell számolni, ahogy mondták. Gyakorolni kell a fejszámolást is. Ha csak a gépet használod, lebutul az agyad mert nincs karbantartva a számoláshoz.


2. Pihenten kell menni az iskolába, aludj eleget, legalább a 7 óra legyen meg.


3. A #1-#3 válaszolónak üzenem, hogy nem kell belebeszélni az agyába ezt a diszkalkuliát meg hasonlókat, mert a végén még el is hiszi.Elég sokan bebeszélik maguknak, és ezzel mégjobban lebutul az agyuk.

2019. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha felcserél számokat, karaktereket, meg nem tudja lemásolni a számot a gépre/gépről, amit làt, akkor ott nem azzal van a gond, hogy "nem gondolkodol mer'aszámológép fujj"... ott nem a tudással van gond, meg a fejben számolással, hanem magával azzal, amit làt (főleg, hogy a kérdező maga írja, hogy a képletek, elméleti rész perfektül megy). Ez kicsit több annál, hogy nem teszem ki a zárójelet mert kapkodok.

A diszlexiás, diszgráfiás sem azért ír/olvas rosszul, mert nem figyel eléggé, hanem mert másképp látja a betűket.

Mellesleg a kérdező nem veszít semmit azzal, ha elmegy egy vizsgálatra, max megmondják, hogy semmi baja csak szétszórt. Ám ha _mégis_ baj van és nem megy el, mert ciki, akkor igencsak keresztül húzhatja a jövőjét.

2019. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"Bocs, de ha felcserél számokat, karaktereket, meg nem tudja lemásolni a számot a gépre/gépről, amit làt, akkor ott nem azzal van a gond, hogy "nem gondolkodol mer'aszámológép fujj"... ott nem a tudással van gond, meg a fejben számolással, hanem magával azzal, amit làt (főleg, hogy a kérdező maga írja, hogy a képletek, elméleti rész perfektül megy). Ez kicsit több annál, hogy nem teszem ki a zárójelet mert kapkodok."


Nem, ez nem egy biztos következtetés. Persze tutira van olyan pszichológus is, aki rávágná. Mindenképpen a figyelemzavar egy formája, de nem feltétlenül a karakterek felismerési hibája.


Nem tudok rá jobb kifejezést: olyan hangos valakinek a belső beszéde, hogy el-elnyomja a kinti információt.

Ennek végletes esete lehet pl. autizmus.

Mondom, én is tudom magamról, hogy gyakran elvonja a figyelmemet a külső dolgokról, hogy már mással foglalkozom.

Nagyon hosszan begyakorlott koncentrációval tudok úrrá lenni rajta, de ha lazítok, most is kijön néha.

Nagyon erőteljes önkontrollt kell gyakorolni.

2019. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!