Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy kis problémám az...

Pici60 kérdése:

Van egy kis problémám az evolúcióval. Miért nő egyfolytában a hajunk, illetve egyéb arcszőrzetünk? Van ennek valami magyarázata, ami az evolúciós fejlődés szempontjából indokolt lenne?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azt tudom elképzelni magyarázatként, hogy eredetileg (hajápolás és egészséges táplálkozás stb. híján) a hajunk sokkal sérülékenyebb volt, könnyebben kopott, tört a vége.
2015. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Pici segítség: [link]

2015. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Freedline, köszi a linket, érdekes cikk, de ez inkább a testszőrzet elvesztését magyarázza, és úgy tűnik itt sincs túl nagy egyetértés.

Engem viszont az érdekel, hogy a haj és szakáll növekedése miért folytonos, és miért nem áll meg egy bizonyos hossz elérésekor mint például az állatoknál.

2015. jan. 23. 17:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Állatoknál sem áll meg egy bizonyos hossz után, ők vedléssel, illetve évközbeni folyamatos szőrcserével tartják "szinten" a szőrzetük hosszát. Tehát mire hosszabbra nőne egy szőrszáluk egy bizonyos szintnél, addigra elöregszik és kihullik, majd elkezd új szőrszál nőni a helyén. Ez pedig valószínűleg az élősködők és más, "ragacsos" dolgok (gyanta, bogáncs, stb.) elleni védekezés céljából lehet így.
2015. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az alapján amit pár másodperc alatt te is meglelsz angolul a neten egyelőre még nem tudni, hogy pontosan milyen előnnyel is járt a hosszú haj. Leginkább az terjedt el, hogy szexuálisan vonzóbbnak találták őseink (illetve talán a mai ember is) a hosszú hajat.
2015. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de pont ez a problémám, hogy az állatoknál a szőrzet hossza összességében állandó a vedlés miatt, míg nekünk állandó növekedés van vedlés nélkül.

Igazából valamiféle evolúciós magyarázatot szeretnék.

2015. jan. 23. 18:35
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az angol tudásom a zéró környékén kószál, ezért kérdeztem itt.
2015. jan. 23. 18:39
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

"Köszönöm, de pont ez a problémám, hogy az állatoknál a szőrzet hossza összességében állandó a vedlés miatt, míg nekünk állandó növekedés van vedlés nélkül. "


Ez sem igaz :) A legtöbb embernek csak egy bizonyos hosszúságig nő alapesetben a haja, akármennyi ideig is növeszti. Ez kb. a nyak-váll hosszúságtól a fenék-térdhajlat hosszúságig tart, extrémebb esetben ennél hosszabb is lehet, de az már viszonylag ritka. Hiába akarnád tovább növeszteni, egyszerűen elfogyna a hajad, mert vagy apránként kihullana, vagy a hajszálak vége töredezne el annyira, hogy nem tudna túlnőni a hajszálad egy bizonyos hosszúságon. Pont, mint az állatok esetében.

2015. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem mi a probléma az evolúcióval?
2015. jan. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Csak annyi vele a problémám, hogy a "fejlődés" során mindenféle változás magyarázható valami ésszerű evolúciós okkal. Az emberi haj, szakáll növekedésnek viszont szerintem nincs praktikus oka.

(vagy csak én nem találkoztam még vele)

Ezért tettem fel itt ezt a kérdést.

Gondoltam van közöttünk olyan is, aki tájékozottabb a témában mint én.

2015. jan. 24. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!