Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Honnan tudom hogy egy atomban vagy molekulában, hány szigma és pí kötés van?

És még egy kérdés.. hogyan / mi alapján tudok lerajzolni szerves vegyületeket? Pl : C6H12O6 , Ch2O2 stb... Most vagyok 10.-es és még csak ismételjük a 9.-es anyagot. De ezeket szeretném tudni, mert kémia faktra szeretnék majd menni

Keress kérdéseket hasonló témákban: kémia, orvosi, házi, fakultáció, iskola

szept. 7. 12:31  Privát üzenet  

A válasz

Atomban nincsenek szigma és pi kötések.

A molekulákaz fel kell rajzolni.

Szerves vegyöleteknél az egyes közés szigma.

2-3 kötésnél, az első kötés szigma, a második és a harmadik pi.

Rajzoláshoz kell némi tudás...

Kezdjük elölről. A nyílt láncő alkánoknál elöszőr a szénláncot kell felrajzolni, utána a funkciós csoportokat, végül a maradék lábakra a hidrogéneket.

Az összegképlet sokszor nem elég, mert az alapján több izomer is lehet. Egy bizos a szének 4 lába van. Az Oxigénnek 2 a Hidrogénnek 1.

CH2O2

Ha a C -hez kettő OH kapcsolódna akkor marad üresen két láb.

Ha C-hez két O kapcsolódik, akkor nem marad láb a két H-nak.

Tehát C-hez egy O két lábbal kapcsolódik, egy O egy lábbal. Az egyik H a C-re megy a másik az O-ra OC(H) OH : hangyasav

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont szept. 7. 13:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megtudnátok mondani ezeknek a fogalmát? Molekula, központi atom, kovalens vegyérték, szigma kötés, pí kötés, datív kötés, kovelns kötés, molekulák összege, molekulák szerkezete,...
Kémiában pi és szigma kötés. Nagyon egyszerűen valaki eltudná magyarázni?
Valaki eltudja magyarázni nekem kémiában a molekulákat? (SOS)
A metánnak hány szigma és pi kötése van?
Tudnátok nekem egy olyan példát mondani, amikor a szigma kötés datív kötéssel alakul ki?
A kén-trioxiddban milyena kötés polaritás? és a molukulában nem kötő elektronpárok száma? A szigma és apí kötések száma a molekulában? A foszfor-pentafluoridnál ugyanaezekre...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!