Kezdőoldal » Keresés

Kémia - Gyakori kérdések

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Orvosira jelentkezők! Kinek hogy sikerültek a biosz és kémia/fizika emeltek?

Vége az emelt szintű szóbeli időszaknak is! Ki hogy érzi eddig az esélyeit? Kinek melyik orvosi lenne a cél?:)

Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek
1
Normális az, hogy az első randi után kijelenti, hogy szívesen találkozik még, de nem érez kémiát?

Ezzel éppen hogy nem bátorítja, hanem lehangolja a következő randit, randipartnerét, nem?

Felnőtt párkapcsolatok » Randizás
14
Miért nem különböznek jelentősen a baszkok DNS-teszt eredményei a spanyolokétól?

A legtöbb nyelvész és történész szerint a baszkok nyelve amiatt teljes izolátum, rokontalan mivel ők már azelőtt itt voltak, mielőtt indoeurópaiaknak Európa nagy részén bárminemű híre lett volna. A legtöbben úgy gondolják, hogy nem volt mindig rokontalan, volt...

Tudományok » Természettudományok
5
Mi lehetett az?

Apám egyszer egy fémdarabot hozott haza, amit nekinyomott a kályha forró oldalának, ami erre meggyulladt, majd amikor elvette onnan, akkor kialudt. Ezt többször megismételte. Ha jól emlékszem, akkor pirosas-narancssárgás színel égett. A fémdarab ujjnyi vastag rövid...

Tudományok » Természettudományok
4
Kémia szóbelin a hajamat tudom hogy össze kell kötnöm, de van frufrum is, azt is el kell csatolni?

A kísérletet a kidolgozási idő alatt kell elvégezni vagy ott a bizottság előtt, vagy ezt mondani fogják ott? Ha új tételt akarok húzni azt ott rögtön kell, vagy miután letelt a 30 perc és oda hívnak?

Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák
3
ELTE fizika-kémia tanári vagy BME vegyészmérnöki? Melyiket javasoljátok?

Most érettségizem, fizikából és kémiából emelt szinten, de matekból is faktos voltam. Az ELTE fiz-kém tanári szakát tettem első helyre, de erősen gondolkodom a BME vegymérnökin is, jelenleg ez a második. A szívem a tanári felé húz, egyrészt mivel a tanári munka talán...

Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek
2
Emelt érettségin érdemes fellebbezni?

Ugye itt nem tud velem ki cseszni a tanár. Emelt kémiát írtam és 1 pontot azért nem adott meg mert a koncentrációra rossz mertekegyseget írtam (javítókulcs csak zárójelbe említi a mertekegyseget) maga a számra ad pontot ami helyes. A másik pedig leírtam a kísérlet...

Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések
6
Kémia OKTV-n mennyire nehéz döntőbe jutni?Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések
1
ELTE kémia szakon a matek, fizika tárgyak mennyire szórótárgyak?

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha nem vagyok a legjobb ezekből, mennyire kerülhetek bajba?

Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek
1
ÓE környezetérnökin mennyire nehéz a kémia?

Sziasztok! Látom hogy a szakon van két félév kémia (Kémia I.-II.), és mindkét félévben ezen belül labor is van. Matekból emeltezem, fizikából csinálok egy közepet, szóval se elméleti, se gyakorlati kémiáól nincs erős hátterem. Ezért érdekelne, hogy aki járt erre a...

Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek
1
Kémia- redoxireakciónál hogy működik?

Amikor az mondom oxidál, redukál, oxidálják, redukálják, oxidálni képes, redukálni képes, oxidáltabb, redukáltabb, hogy történnek az elektronátmenetek? Ha oxidál, akkor ő ad elektront vagy ő kap és így a többi.

Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések
2
Kémiailag miért volt könnyebb megszelídíteni a hidrogéngázt, mint egy szilárd gyufafejet?

Döbereiner 1823-as öngyújtója cink és kénsav reakciójából fejlesztett hidrogént, amit egy platina katalizátorral gyújtott meg. Ez tiszta gázreakció. Ezzel szemben a dörzsgyufa egy szilárd halmazállapotú, kontrollált minirobbanás. Kémiai szempontból miért tartott több...

Tudományok » Alkalmazott tudományok
2
Manapság kémia vagy biológia szakra érdemesebb menni?Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek
8
5 hónap alatt emelt kémia és biosz lehetséges?

Sziasztok! Orvosi a célom, sőt inkább az álmom, de sajnos egy iskolai adminisztrációs hiba miatt nem tudtam megírni idén az emelt bioszt. Ezért úgy gondoltam októberben írnám meg és nyáron magántanárral rákészülnék. Viszont az emelt kémiámat szörnyűnek érzem,azon...

Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések
4
Szörnyű vagyok kémiából, mit tegyek?

A 9. évfolyamot (remélhetőleg) most fogom elvégezni. A kémia átlagom siralmas és még mindig esélyes a kibukás (2,3-ra állok és még írunk 1-2 dogát). Tantárgyból nem bukhatok, mert, ha az osztályozó vizsga ennek ellenében sikerülne, amit kétlek, akkor is kiraknak a...

Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák
2
Hogy nézel ki külsőleg, és te kit keresel?

Életkor én nemed megadásával válaszolj!🙂

Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák
18
Miért beszélgetek könnyen azokkal, akiktől nem akarok semmit, aki meg vonz, annál lefagyok? Mitől lehet az, hogy nálam a kémia csak nagyon kevés...

Nem tudom, más nők is küzdenek-e hasonló dologgal. Azt látom, sokan nagyon könnyedén találnak kapcsolatot, találkoznak valakivel "majd alakul"- alapon és tényleg, vagy rendes, vagy szexkapcsolat lesz. Ezzel szemben nálam kb. 5000 férfiból 1-nél lesz kémia és ez...

Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák
6
A találati listáról 3 kérdést eltávolítottunk. Amennyiben betöltötted már a 18. életévedet, megtekintésükhöz kattints ide!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!