Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hosszas tanulmányozás és körüljárás után sem találtam normális, használható információt arról, hogy úgy általánosságbab véve ér-e valamit ez a fajta képzési mód a felsőoktatásban. Talált-e ilyen végzetséggel valaha valaki állást ebben az országban bármilyen szakirányban, amit ezen a szinten lehet tanulni? Érdemes ilyenre jelentkezni? Növeli az esélyemet a munkaerő piacon, ha egy ilyet elvégzek? Melyik ilyen típusú szak ér a legtöbbet? Minden érdekel ezzel a képzési formával kapcsolatban, akár pénzügyi irányból van valakinek papírja, akár agrár szakirányból.


2014-ben érettségiztem, van nyelvvizsgám (angol középfok), és jövőre levelezőn munka mellett beadnám valamilyenre, leginkább gazdasági irány felé. Alapképzés a cél egyébként, de ahhoz emelt érettségi kellene valamiből (informatikából csinálnám egyébként, mert azt több hekyen elfogadják, és ahhoz értek is kicsit programozás alapjaihoz meg word, excal, access), de ha mégse jönne össze az emelt, akkor ez a képzés maradna mert ugye ide nem vonatkozik az emelt érettségi szabály.


Szóval egy jól megválasztott FSZ növeli az esélyeimet a munkaerő piacon?



2019. szept. 8. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9es vagyok, Köszönöm szépen!


Az alapszakra jelentkezésnél a FOSZK záróvizsgára kapott eredmény alapján számítják ki a felvételi pontokat?


Sok sikert kívánok az alapszakon!

2021. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok.Ha az iskola elfogadja, én úgy tudom igen. De ez egy új dolog még én sem olvastam teljesen utánna. Felvi.hu-n elméletileg jan 31-től jelenik meg a képzések mellett mit fogadnak el.Arra vigyázz,hogy a minimum 280-an pontnak meg kell lennie
2021. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :) Igen, a 280 pont simán meglesz.
2021. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!