Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges egyetemen a nagy...

Lehetséges egyetemen a nagy előadásokat külsősként is látogatni?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ilyen szóbeszédet, nem tudom, hogy tényleg így van-e. A külsős alatt olyan embert értek, aki nem hallgatója az adott egyetemnek. (Egyébként az ELTE-ről lenne szó.)

2019. szept. 9. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. Ha mondjuk 50-100 ember ül az előadáson akkor nyugodtan be tudsz menni, mert nem fog feltünni +1 fő. Ha mondjuk csak két tucatnyian vannak az előadáson akkor előbb utóbb valaki meg fogja kérdezni, hogy te ki vagy és mit csinálsz ott.
2019. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen alapelv, hogy lehet látogatni az előadásokat bárkinek. (Objektív korlátozó tényezők azonban előfordulhatnak, pl. férőhelyek száma, stb.).


"Nftv. 11. § (1) A felsőoktatási intézmény

e) lehetőséget biztosít arra, hogy az előadások rendjét - egyenlő esélyű hozzáférés biztosításával - megismerhessék és - a szervezeti és működési szabályzat által meghatározott keretek között - látogathassák azok is, akik nem állnak hallgatói jogviszonyban"

2019. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"a szervezeti és működési szabályzat által meghatározott keretek között"


kérdés, hogy mit van az szmsz-ben.

2019. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges! Feltéve, hogy van hely, de az szinte mindig van, legfeljebb az első két héten fordul elő, hogy nincs.


Nem tudom, hogy az 1. válaszoló miről beszél, én viszonylag kis létszámú előadásokra járok, és soha senki nem firtatta, hogy ki miért van ott. A figyelmes hallgatóságnak egyébként örül is a legtöbb előadó.

2019. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtem az egyetemet, szóval eddig még csak pár órám volt, de azok előadások voltak ahol 100-200 fő volt. Nincs jelenléti ív és nem kérdezi senki, hogy miért vagy itt, szóval szerintem simán beülhetsz az ilyen nagyobb előadásokra.
2019. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És egy külsős honnan tudhatja meg előre, hogy mikor, melyik teremben milyen előadás lesz?
2020. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pl az elte ttk által szervezett órák itt böngészhetők (ettől ritkán, de előfordul, hogy eltérnek):

[link]

Nem tudom, hogy más egyetemek és más karok órarendje is megtalálható-e, de érdemes lehet keresgélni. Viszont az is elég, ha van egy ismerősöd az egyetemről (bármilyen szakos), mert a hallgatók minden meghirdetett órát látnak a neptunban.

2020. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig tudod, hogy ki tartja az órát, akkor az oktató honlapját is érdemes lehet felkeresni, hátha feltünteti az órák időpontját. De ezt majd csak szeptemberben, ha lesz egyáltalán normális tanítás.
2020. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(Lehet hogy van ezeknél direktebb út is, de én nem tudok.)


Bocsi, hogy szétszabdalva válaszoltam.

2020. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2020. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!