Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan egyetemi...

Tudnátok nekem olyan egyetemi szakokat mondani, ahol nagy hangsúly van a matematikán?

Figyelt kérdés
A matematika és fizika szakokon kívül.

2019. szept. 10. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Programtervező informatikus? De egyébként mérnöki szakokon is hangsúlyos a matematika.
2019. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés.
2019. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Elte IK
2019. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági elemző, programtervező informatikus, mérnöki szakok nagy része.
2019. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Például a gépészmérnökin is van matek, de nem azon van a legnagyobb hangsúly, ahogy egyik mérnöki képzésem sem. (Én jelenleg villamosmérnöknek tanulok, nálunk volt 2 félév Analízis, és kb. itt véget is ért a matematika. A 3. félévben még kellett egy része, de onnanstól kezdve egyik tárgyhoz sem volt rá szükség. Szóval a villamosmérnöki szakot én nem mondanám matekosnak.)
2019. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
#5 Akkor te nagyon mucsaröcsögén végezhetted a villamosmérnökit... Jelek, jelrendszerek, Fourier-analízis, differenciálegyenletek, szabályozástechnika, akkor ezek neked nem is voltak mucsaröcsögén?!
2019. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
#6: De voltak. Jobban belegondolva viszont nem is a 3. hanem a 4. félév volt az, ahol még szükség volt "komolyabb" matektudásra, az Irányítástechnikánál. (Jelek és rendszerek 3.félév, Fourier-analízis az Analízis II. anyaga, tehát 2.félév, diff. egyenletek szintén, szabályozástechnika külön nem volt csak Irányítástechnika I. és II. 3. és 4. félévben.) Utána viszont már ki lehetett bírni középiskolás matektudással, mert az olyan tárgyakhoz mint Teljesítményelektronika, Mikrokontrollerek, Szünetmentes áramellátó berendezés, PLC, stb. nem kell más. Ezért írtam, hogy ezen a szakon nem meghatározó a matematika, mert egyrészt csak a képzés kb. felében van rá szükség, másrészt azért lássuk be, hogy ez az "igazi matematikán" csak a bevezetése nagyjából.
2019. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
De ha elmentél volna MSC-re, ott megint lenne matek. Mondjuk kulimunkát egyre többet kínálnak, oda jó a bsc is.
2019. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!