Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt olyan, aki megbánta,...

Volt olyan, aki megbánta, hogy orvosira ment?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Mit tegyek, ha esetleg rájövök hogy mégse nekem való?

2019. szept. 15. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem orvosira járok, de megpróbálok segíteni.

Mi az oka, hogy esetleg megbántad a döntésedet? A követelmények miatt, esetleg nem érzed magadnak a hivatást, nem szeretnél orvos lenni...?

Ha nem megy, akkor ne erőltesd. Ha első félév után hagyott ott, akkor még semmi következménye nincs, nem kell visszafizetnem a tandíjat, szerintem ilyenkor érdemes passziváltatni a tavaszi félévre, és átgondolni a jövődet. Tudsz újrafelvételizni jövő szeptemberre, nincs semmi veszve. Nagyon sokan jönnek rá, hogy nem való nekik a szak, ahol tanulnak, nem vagy ezzel egyedül. :)

De ha szeretnél orvos lenni, csak a követelmények magasak, akkor sem vagy egyedül, az orvosi ilyen, ott bizony tanulni kell ezerrel, de ha valóban ezt szeretnéd csinálni, akkor megéri. :)

2019. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik ismerősöm hagyta ott az orvosit másodév után. Gimi óta arra készült hogy orvos lesz, kitűnő tanuló volt, de valahogy mégsem jött be neki. Ő valószínűleg megbánta hogy odament. Azt nem mondanám hogy elvesztegetett 2 évet hiszen ha meg sem próbálja akkor soha nem tudja meg hogy mégsem neki való az orvosi hivatás.

Van ilyen helyzet is, de el kell fogadni. Sajnálom őt, de így legalább nem kényszerből tanult volna még 4 évet.

Ha rájössz hogy neked nem ez az utad akkor jó ha azért van 1-2 elképzelésed hogy mi lenne egy másik szakma amit szívesen választanál hivatásodnak. Az biztos hogy orvosi után bármit el tudsz végezni ha érdekel. Amennyit ott tanulni kell azt a képességet mindenhol lehet kamatoztatni.


De egyenlőre csak az legyen a szemed előtt hogy orvos akarsz lenni. Ha mégsem megy a dolog akkor majd ráérsz akkor aggódni ezen. De kívánom soha ne kelljen ezen aggódnod, és jó orvos legyen belőled! :)

Tudom nagyon nehéz kiverni a fejedből a kételyeket, de próbálj meg nem foglalkozni velük.

2019. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Én megbántam. Mondjuk már öt éve végeztem.

Alapvetően egy értelmetlen szak. Nem érdemes olyan munkát végezni, amit se anyagilad, se erkölcsileg nem becsülnek meg, a lelkedet is kiteheted itthon, a legjobb amit a betegtől kapsz az az, hogy talán nem köpnek le. A magyar betegek többsége ugyanis, bunkó, hálátlan és korrupt (erőltetik a hálapénzt, amit elvből nem fogadok el).

2019. szept. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Férjem nem bánta meg, mert olyan szakterülete van, ahol nem kell a fél életét kórházban töltenie, nem hivogatják be lépten nyomon, magán is tud rendelni. Viszont nem egy szaktársa megbánta. Pl. egyik sebész is. Egy nőgyógyász ismerősnek is elege van abból, hogy a kismamák nem tudnak egyet fingani, azt már hagyja is ott a vasárnapi ebédet, befizetett nyaralást stb.
2019. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!