Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a TB-m?

Meddig érvényes a TB-m?

Figyelt kérdés
Adott a helyzet ugye, ha valaki befejezi a középiskolát, akkor a következő tanév decemberéig érvényes a társadalombiztosítása... igen ám, csakhogy utána elmentem egy felnőttképzésre, de a munkanélkülibe be voltam jelentve, viszont csak feketén vállaltam munkát, mert tudtam, hogy utána még megyek iskolarendszerű oktatásba. Ez így is volt, ugye végeztem, de mivel szeretnék jelentkezni egy terápiára, ami egy hónapos (nyár óta próbálok bejutni, akkora akartam időzíteni, de nem sikerült :( ), mégsem kezdhetek úgy a munkahelyen, hogy kapásból táppénzre megyek, de a terápia meg nagyon kéne, mert egyre durvább a helyzet és később problémáim lesznek belőle. Mostanában elvileg minden rendben lesz és mehetek októberben a terápiára, csak azt nem tudom, hogy most még van TB-m vagy nincs, mert ha nincs az baj (de, ha tudok róla legalább be tudom fizetni addig), de a napokban merült fel, hogy nálam más lehet a helyzet. Mivel közoktatásnak számított, így ugyanúgy decemberig érvényes?

2019. szept. 15. 20:35
 1/1 anonim válasza:
Valamennyi társadalombiztosítási ellátásra akkor terjed ki a biztosítás, ha tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytat, egyébként csak az egészségügyi ellátásra (pl. ha a köznevelési törvény alapján nappali tagozatos tanuló az illető - a felnőttoktatás is idetartozik s ilyenkor a biztosítást követő negyvenöt napig még fennáll a biztosítás).
2019. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!