Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia vagy földrajz legyen...

Biológia vagy földrajz legyen a választott érettségi tárgyam?

Figyelt kérdés

Semelyik sem kellene a tovabbtanulashoz, csak azert valasztom mert kotelezo az 5.targy valasztasa. Ettolfuggetlenul jo lenne ha minimum 4esre tudnek erettsegizni a valasztottbol is. Tudom tudomez szemelyfuggo de megis erdekelnenek tapasztalatok es velemenyek ezzel kapcsolatban.

A biologia jobban erdekel, de abbol is csak az ember, orokles es a felszines, erdekes dolgok, viszont a biokemiaval es kifelyezesekkel hadi labon allok. A tanaromat szeretem de nem erzem hogy rendszerezetten tanitana, jol haladnank az anyaggal.

A foldrajz nem igazan erdekel, de ugy tudom az a legkonnyebb, az eddigi tanarom nem sokat tanitott, de most kaptunk egy uj tanart aki nagyom rutinos erettsegizteto tanar es nagyon rendszerezetten az erettsegire fokuszalva tanaitana.

Segitsetek legyszi, mindkettore 2 evem lenne felkeszulni.


2019. szept. 17. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A biosz nagyon nehéz, ha nem megy pl a biokémia, növénytan és ha a tanár sem jó, akkor végképp szívás. Nálunk iszonyat rossz eredmények születtek, pedig mindenki sokat tanult rá.

Én ellenben föciből érettségiztem most tavasszal úgy, hogy nekem sem volt célom vele ezen kívül. A természeti részét én sem szerettem, bár a gazdasági érdekelt, így biztos könnyebb, mintha semmilyen része nem tetszett volna. De lényeg a lényeg, egy jó tanár csodát tud tenni, ha te magad is becsülettel készülsz. Én 9-ben 3-as voltam belőle, 10-ben 4-es, utána egy évig nem is tanultam, 2 év anyagát kellett letudnom végzősként, de az érettségim 85% lett:) sokat segített, hogy megoldottam a korábbi feladatsorokat.

Mindent összevetve én a föcit ajánlom, szerintem egyszerűbb (középszinten legalábbis mindenképp) és könnyebb bemagolni is, mint a bioszt, amihez már kell egy komolyabb elhivatottság (szerintem).

2019. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A földrajz könnyebb, kiszámíthatóbb.
2019. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!