Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki nem rég csinálta az...

Van aki nem rég csinálta az elsősegély vizsgát? Mesélne a menetéről, hogy milyen? Mennyire szigorúak, mennyit kell rá tanulni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy fél éve Pesten. Tanulj rá de ez nem egy érettségi úgyhogy don't fos. Nekem egy fiatalabb hölgy volt bent meg egy idős pali akitől tartottam mert az előttem elvő lányt sz@arrá oltotta de nálunk meg nagy jófej volt meg kb ha nem tudtad akkor is kihúzta belőled szóval nyuga nem nehéz.
2019. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tételhúzás van
2019. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért kell rá tanulni
2019. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett rá tanulni, azt is átengedték aki megöli a bábut. És úgy egy éve csináltam Tolna megyében.
2019. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk csak azok buktak meg, akik totál hülyék voltak és az újraélesztés sem ment nekik.

Egy gyereket stabil oldalfekvésbe raktam, ezután újraélesztettem a bábun, aztán tételt kellett húznom, annak volt a és b része, elrontottam valamit az a-ban, úgyhogy javíthattam a b-vel. Jófej volt a mentőtiszt, elmondta, hogy mit mondtam rosszul és próbált elterelgetni a jó válasz felé :)

Egyik ismerősömnek annyi volt az egész, hogy el kellett mondania, hogy hogy zajlik az újraélesztés elméletben, és már kapta is a papírt.

Nem kell rá nagyon tanulni, tanfolyamon figyelj és meglesz. Lehet, hogy úgy jársz, mint én, de lehet, hogy úgy, mint a fentebb említett ismerősöm...

2019. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 6-8 órahossza volt a tanfolyam és már jött is a vizsga napja.

Az elméleti oktatáson jegyzeteltünk is, de amúgy a tételek fent vannak a neten, én onnan is készültem.

Két ember vizsgáztatott. Mindenkinek kivétel nélkül be kellett mutatni a bábun az újraélesztést. Ezután szépen beültünk sorba a vizsgáztatók elé, és húztunk egy egy tételt. Egy szituáció volt mindegyikben, azt kellett elmondani mit kell tenni abban az esetben, illetve ha volt a szituációhoz tartozó gyakorlati feladat (pl Rautek műfogás vagy sokk fektetés), akkor be kellett mutatni. Felkészülési idő csak annyi volt, míg az előtted lévő ember el nem mondta az elmondanivalóját.

Senki sem bukott meg, ha valaki nem is volt képben teljesen, próbálták rávezetni.

2019. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!