Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mindig magázni kell...

Egyetemen mindig magázni kell a tanárt?

Figyelt kérdés

Az egyik órát egy 30 körüli oktató tartja. Ő tegez minket, de a csoporttársaim magázzák.

Érdeklne, hogy egyetemen minden tanárt magázni kell (van ilyen etikett) és el is várják, hogy magázzák?


Még ha ő is magázna minket, akkor oké, de nem gimiben vagyunk már, hogy a tanár tegezzen mi meg magázzuk. Vagy rosszul látom? Illetlenség lenne tegeződve köszönni? 22 vagyok amúgy, a tanár meg kb. egyidős a tesóimmal.

Vagy neki kell felajánlania a tegezést?



2019. szept. 20. 18:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Én csak úgy nem kezdenék el tegeződni. Magázni szoktuk.

Egy tanárnőm van, akit tegezünk. Vele így alakult ki.

2019. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes a kérdés; alapvetően oda-vissza kellene működnie a magázódásnak, elvégre még ha alá-fölérendeltségi viszonyban vagytok is, de felnőttek, és a felnőttek között így illik. Persze ha ő tegeződni kezd (amit az illem szerint nem szabadna anélkül, hogy azt megengedtétek volna), az titeket nem jogosít fel automatikusan arra, hogy ti is tegezzétek őt. Általában ezt az első órán tisztázni szokták, de ami késik, nem múlik. Kérdezzetek rá akár az óra előtt, akár privátban, hogy ezzel kapcsolatban mi az álláspontja; ha engedi, tegezzétek, ha meg nem, akkor ne.
2019. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég sok tanárral tegeződünk, de ezt mindig direkt ők kérik első órán.

Szóval nem, nem kell mindig magázni a tanárt. Én a helyedben nem tegezném le csak úgy magamtól, bár tény, hogyha ti őt magázzátok, akkor neki is illene magázni benneteket.

2019. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Ha felajánlja, akkor tegezheted; vagy ha valaki megkérdezi, de inkább ajánlja ő fel önszántából szerintme , szóval alapból ne kérdezzetek rá szerintem.
2019. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Volt egy tüneményes főorvos tanárom, tegeztük, pedig már akkor 70 felett járt :) TErmészetesen tanár úr, főorvos úr volt a megszólítása, de tegeztük.

Most a lány dolgozik a helyi kórházban, egy nagyképű luvnya, tőlem, akivel kb együtt nőtt fel is elvárja, hogy jónapot tanárnőt vagy professzorasszonyt köszönjek (nem kollégaként, teljesen kívülállóként, bárhol, még a közös fodrásznál is). Idióta.

2019. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
A sima protokol érvényes. Nincs csendőrpertu tanárral. Abban a percben, hogy letegez, automatikusan tegezd vissza. Kivéve, ha 70 éves, és az unokája lehetnél.
2019. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam egyetemista, akkor ez mindig kölcsönös volt, de talán jobb, ha ő ajánlja fel.
2019. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is van egy 30 év körüli tanárom és ő kérte hogy tegezzük. A többi tanárt magázzuk.
2019. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, habár nem lettem sokkal előrébb, sőt, némileg elbizonytalanítottak azok a válaszok, melyek szerint tiszteletlenség lenne visszategezni.

Meg aztán az is fura lenne, hogy az évfolyamon mindenki magázza, én meg máshogy köszönök. Lehet, hogy frissen középsuliból kikerülve nem olyan fura, de nekem az (előző szakomon nem volt ilyen probléma, a fiatal tanárokkal tegeződtünk).


Utánanéztem és találtam régi kérdéseket is az oldalon a témával kapcsolatban, persze akkor sem talált senki univerzális megoldást a problémára.

Végülis, ha az oktatót zavarja, hogy nála 10 évvel fiatalabbak magázzák, akkor biztos szóvá teszi majd, ha meg nem, majd valahogy nyelek egyet. :D

2019. szept. 21. 22:04
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért lett a válaszom lepontozva. 45 éves vagyok és egyetemi oktató. Csak van némi lövésem az egyetemi magázódáshoz... Kérdező, ha a tanár letegez, tegezd nyugodtan vissza.
2019. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!