Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megoldaná a problémámat, ha...

Megoldaná a problémámat, ha átmennék levelezőre?

Figyelt kérdés

2017ben érettségiztem, utána 2 évet dolgoztam. Egész jól fizető, tök jó munkám volt, de idén otthagytam, mondván, hogy kellene már az az egyetemi diploma.

Szar döntés volt:( Elkezdtem, de konkrétan olyan mintha visszakerültem volna gimibe. Vagy rosszabb. Nem tudom, hogy ez mindenhol így van e, esetleg csak az első félév átka, de teljesen felesleges tölteléktárgyaink vannak, alig van köze a szakomhoz igazából egy semmi, egy nulla az egész. Ezért utazom, kelek korán minden egyes nap. Dolgozni nem tudok mellette, úgy vannak óráim, hogy esélytelen. Van társaságom, de már az agyamra mennek, kis prolik, akik hú mekkora értelmiséginek adják elő magukat, csak mert bekerültek egy középszar, önköltséges egyetemre. Ezt a nagyzolást már alig bírom hallgatni. De nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy teljesen felesleges elba.nom 3 évet erre a nagy nullára, mellette dolgozni sem tudok, semmit nem haladok előre. Menjek át levelezőre? Engem csak az érdekel, hogy legyen meg az a kva diploma és hogy minél kevesebb időt töltsek prolibarátaim között. Eközben meg szarul érzem magam, mert tudom, hogy a barátaim mit meg nem adnának, ha a helyemben lennének, nekik vagy anyagi, vagy pedig tanulmányi okból nem sikerült bejutni egy egyetemre és szerintük nem értékelem eléggé a helyzetemet. De ami szar az szar, szerintem teljesen felesleges ezzel mérgezni magam tovább, lehúz csak az egész.


2019. szept. 26. 20:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint az egyetemen kivüli barátaim, ők azok, akik nem jutottak be, elírtam.
2019. szept. 26. 20:54
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Ha olyan szakra jársz, amely nem igényli a nappali szakot, akkor a te helyzetedben jobb a levelező. Heti egy szombatot kibírsz.
2019. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem veled van a baj és nem az általad prolinak mondott un. barátaiddal, akik tanulni akarnak és ellentétben veled meg is fogják szerezni a diplomájukat.


Te csak kifogásokat keresel és az un. "proli" barátaidra próbálod hárítani a saját kudarcod felelősségét.

Töltelék tantárgyak mindenhol vannak. Ha téged ez zavar, akkor nincs helyed az egyetemen.

Az nem hiszem, hogy nem tudnál dolgozni az egyetem mellett. Nálunk mindenki dolgozik valahol. Nem akarásnak nyögés a vége.

Ilyen stílussal nem csoda, hogy rosszul érzed magad.

Vegyél vissza az arcodból és meglátod jobban fogod érezni magad.

2019. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Valami nagyon nem stimmel a meséddel. Te magad sem tudod, hogy mi is legyen a történetben.
2019. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia:)

21L vagyok, 2017-ben érettségiztem én is.

Én is idén kezdtem az egyetemet, de nekem eddig tetszik. Sokat gondolkozom én is a levelezőn, mert kicsit azt értem, hogy dolgozhatnék, kereshetnék pénzt is, meg fárasztó a sok előadás és a bejárás.

Viszont óvónőnek tanulok és nappalin minden héten van egy gyakorlat( bár nyilván ezért pénzt nem kapok) míg levelezőn egy félévben 3 alkalom lenne. És a gyakorlatból lehet a legtöbbet tapasztalni és a legtöbb ötletet megjegyezni.


Én úgy vagyok vele, hogy szeretnék minél többet tanulni, hogy minél ügyesebb és kreatívabb legyek, de nyilván a levelezős is ugyanolyan ügyes lesz majd, csak én ilyen maximalista vagyok. :D


Szóval szerintem szaktól is függ. Ha pl. most mondok egy példát. A barátom logisztikai mérnöknek tanul és levelezősön. Neki nincs gyakorlata, de egy gyárban dolgozik mellette és így szerez tapasztalatot és pénzt is. Ő így semmi pénzért nem menne nappalira.


De tényleg szak és hozzáállás függő. Ezt neked kell eldöntened. :)

2019. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4: Milyen mesém? Ebben semmi mese nincs, leírtam a tényeket, ez van. Össze vagyok zavarodva, akarom is, meg nem is. Ezért lehet, hogy érthetetlen, bár szerintem egyértelmű.

Miért velem van a gond? Az, hogy nem élvezem? Ez van, nem mindenkinek való az öltönyös, aktatáskás, ki ha én nem 18 évesek világa, hű de nagy baj van velem. De kijövünk egymással, “jóban” vagyunk a csoporttársaimmal, csak magamban állapítottam meg, hogy amúgy a hideg ráz tőlük:)

Amúgy, meséljetek hogyan oldjátok meg a dolgozást? Hétfő, kedden reggeltől késő délutánig vagyok, szerda, csütörtök, penteken pedig szintén vannak óráim, így milyen munkahelyre vennének fel? Mekibe, köszi:) Ja meg árufeltöltőnek. Ez még részmunkaidőnek is kevés, bevallom, hiányzik az hogy full-time dolgozhassak. Bánt, hogy így alakult, azt hittem jó lesz, de szerintem azért visel meg ennyire mert nem érettségi után egyből kezdtem, hanem kihagytam 2 évet, így nehezebb visszaszokni. Levelező lesz ebből szerintem.

2019. szept. 26. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:

"De kijövünk egymással, “jóban” vagyunk a csoporttársaimmal, csak magamban állapítottam meg, hogy amúgy a hideg ráz tőlük:)


Ez a mondatod azért sokat elárul rólad.

2019. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért, mit csináljak? Nem lehetek egyedül egész nap, valakikkel muszáj lenni. Elvagyunk, nem azt mondom, csak ez nem az én világom.
2019. szept. 30. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!