Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez az egyetemi...

Hogy működik ez az egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés

Ha csinálok angolból és történelemből emelt szintű érettségit, akkor csak az egyiket számítják be többletpontnak (50), mert 2020-tól már kötelező egy emelt?

Ha van egy B2-es angol nyelvvizsgám akkor azért nem jár többletpont gondolom, mivel már az is követelmény a bejutáshoz. De ha van egy B2-es angol nyelvvizsgám és egy emelt angol érettségim, akkor attól még elfogadják az angol emeltet a kötelező emelt érettséginek? Mivel elvileg ugyanannyit ér, de ha így van akkor végül is teljesítem a B2-es nyelvvizsga és az egy kötelező emelt szintű érettségit is?

Van ugye több pontszámítási mód. Az egyikben ha jól tudom az adott szakon 2 előírt érettségi követelményt dupláznak. Ha csinálok egy emelt törit és angolt akkor ezeket megduplázzák? Tehát a középszintű érettségik nem is lesznek érdekesek ha emelteztem? És elég annyi, hogy ezt a két érettségi követelményt megírom jól és van esélyem sok pontot összeszedni?

Ha így duplázzák az emelt érettségiket, akkor ezek már plusz pontnak nem is számítanak be?



2019. szept. 29. 18:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!