Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél 446...

Egyetemi felvételinél 446 pont jó pontnak számít?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány, Közösségszervezés és Turizmus szakokra jelentkeztem

2018. júl. 20. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
remésen alacsony
2018. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát idézném Mészáros lőrincet: néha sok, néha elég, néha kevés.

A fentiekre ne is remélj állami helyet.

2018. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Melyik egyetemre jelentkeztél?
2018. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Nem nagy szám szerintem, mert olyan tárgyak kellenek a felvételihez, amit már 8 éves korod óta tanulsz. :D Magyar, töri, angol vagy más idegen nyelv... Ráadásképp ezek alap érettségi tárgyak is.

Egy reálos egyetemnél viszont már egészen jó, mert ott az alap érettségik mellett kellett hozzátenned a pluszt (kémia, biosz, fizika).

2018. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
humán szakon nem igazán, átlagos
2018. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát .. azokon a szakokon jónak, de amúgy átlagos. Látszik, hogy jó tanuló voltál és készültél az érettségire, de nem tettél le egy igazán kiemelkedő eredményt az asztalra.


Persze ha a magyar átlagot nézzük, amibe azok is bele tartoznak, akik nem jelentkeznek egyetemre vagy éppen olyan képzésekre ahol csak 320 pont kell, akkor rettenetesen jó, de szerintem nem azt kell nézni.


Pl.: Ha az átlaghoz vizsonyítjut a dolgokat, akkor már az is kifejezetten sportos és egészséges, aki havonta egyszer elmegy a konditerembe, mert a legtöbben soha sem mennek el...


Szóval viszonyítási alap. Ha az átlaghoz képest gondolod, akkor jó, ha meg magasabb mércével a jobb tanulókhoz képest, akkor meg átlagos.

2018. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Kommunikáció és médiatudomány szakon nem éred el a központi ponthatárt (455). A másik kettőn bőven van esélyed állami finanszírozású helyre bejutni.
2018. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Debreceni Egyetemre jelentkeztem. Hiba volt a pontszámításnál, így végul 458 pontom lett :)
2018. júl. 25. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!