Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolát akarok váltani, de...

Iskolát akarok váltani, de nem egyszerű. Váltsak, vagy ne váltsak iskolát?

Figyelt kérdés

Na szóval a suli váltásró lenne szó.Kezdjuk az elejéről.

Általános iskolában kezdődött az egész. Én már 7.-től tudtam mi akarok lenni (szakács). Konkrét terveim voltak. Félévkor jött ugye a suli jelölés. Első helyre a keszthelyi VSZK-t jelöltem meg. Minden tök jól ment. Aztán az osztályfőnököm ajánlott egy másik iskolát, ami 47 km-re van. Azt mondta a Tanárnő, hogy ez egy program (Arany János Kollégiumi Program), hogy ugye mindent ingyenesen kapunk meg, csak annyi a feltétele hogy, olyan szakot kell valaszi ami ad érettségit. És itt kezdődik a probléma. A tanárnő egy szóval nem mondta, hogy a szakács szakma nem ad érettségit. Senki nem mondta nekem, pedig még beiratkozásnál is mondtam, hogy mi akarok lenni. A suliba fel is vettek engem. Nagyon vártam meg minden. Aztán eljött az első nap. Tökre örültem, meg minden.

Aztán az osztályfőnök szép sorba kérdezett mindenkit hogy mi akar lenni. Ugye én következtem, és akkor mondtam neki hogy szakács. A tanárnő azt mondta, hogy majd akar velem beszélgetni. Kicsöngettek, és a tanárnő félre hívott. És akkor mondta, hogy a szakács szakma nem ad érettségit.

Nagyon lesokkoltam.

Aztán kezdtek telni a napok.

A kollégiumba se találtam meg magam annyira, nem érzem magam jól. Anyámmal bementünk Keszthelyre megkérdezni hogy van-e hely. Azt mondták nincs, csak félévkor adjuk le a jelentkezést. Mondtam jovan, csak kibírom. De nem.

Egyre rosszabbul érzem magam a kollégiumba, alig vannak barátaim. Most van egy lehetőségem.

Be telefonaltunk egy másik iskolába, ami közel is van, szóval hazajárós lehetnék. Csak itt az a baj, hogy ez nem vendéglátó iskola.

Az alábbi szakok közül választhatok: hegesztő, kőműves, festő és villanyszerelő.

Október 15.-ig van időm.

Nem tudom mi legyen ezért fordultam ide.

Maradjak ott ahol nem érzem magam jól? Vagy jöjjek at olyan iskolába, ahol hazajáros lehetnék? És az alábbi szakok közül melyik éri meg, ha a váltani akarok?



2019. okt. 2. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom válts. Ha 11.es lennél azt mondanám,már ne,én tavaly éltem meg egy olyan szitut,hogy elakartam menni,hazajöttem sírva 1.5 otthon maradás után,rájöttem már kibírom,de óriási +stressz. Olyan helyen ne legyél ahol nem érzed jól magad,lelkileg teljesen kikészülsz és nem éri meg. Azt tudod csinálni,hogy átméssz a másikba,választassz egy szakot,remélhetőleg jobb lesz minden,lehet meg is szereted,majd mikor elvégezted,meg van az érettségi,elméssz OKJ képzésre ahol pedig kitudod tanulni a szakács szakmát (onnan tovább fogalmam sincs hogy megy ezen a szakterületen) Ezt ugyis te érzed,ismerősöm is váltott 10.esen most újra 9.es,de szereti a suliját,a társaságot meg mindent.
2019. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan iskolában maradnék, ahol lehet szakácsnak képződni. Egyébként szerintem 47 kilóméter az még beleférhet, az még nem olyan vészes. Szerintem a 47 km az még pont tud jó lenni. Tehát szerintem lehetnél így is bejárós.

De viszont, ha más miatt nem érzed ott jól magad, hát az szívás; viszont ha közelebb nincs olyan hely, ahová átvennének, akkor szerintem maradj ott mindenképpen, és bírd ki. De lehetnél szóval bejárós szerintem. Tudom, hogy szívás, de ha jobbszeretnél bejárós lenni, mint kolis, akkor szerintem inkább akár járjál be. De mondjuk én nemtom, én nem dönthetek helyetted. De amúgy ha már úgyis kolis vagy, mehetnél mégmesszebb lévő iskolába is. Ott is lehetnél bentlakásos, hátha ott jobban éreznéd magad.

2019. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem lehetek bejáros, mivel ennek a programnak az az egyik feltéle, hogy kollégista legyél.
2019. okt. 2. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!