Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hanyszorosara kell novelni...

Hanyszorosara kell novelni egy erme “3. oldalat “, hogy feldobvan 1/3 valoszinuseggel essen az egyikre?

Figyelt kérdés

2019. okt. 3. 23:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem a kérdésedet. Az érmének két oldala van, milyen harmadik oldalt szeretnél megnövelni?
2019. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Felteszem, hogy az érme vastagságára utal.
2019. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt gondoltam, hogy van egy vastagsága is az érmének, de még ha fizikai feladat lenne, akkor sem nyerne értelmet tőle.
2019. okt. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
m=d, de nem vagyok egészen biztos benne!
2019. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dq ***** válasza:
0%

Nem tudok arról, hogy ki tudná számolni az emberiség ezeket a típusú problémákat.


Ha házi feladat, akkor valószínűleg az a kérdés, hogy milyen magas legyen a henger alakú érme, hogy a palástjának a felszíne akkora legyen, mint az egyik alapja. Ami elég egyszerű.

De segítek: írd fel az alap és a palást területét, ha az érme vastagsága (henger magassága) D, és a sugara R.

Innen, ha nem tudod befejezni, majd elmondom.

2019. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 dq ***** válasza:
Na jó, a "hányszorosára növel" rész nem fog kijönni, de az mondjuk igen, hogy mekkora legyen.
2019. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Csak az a baj, hogy ebbe az is bele fog játszani, hogy milyen alakja van annak a felületnek, amire esik. Hiába lesz a palást nagysága akkora, mint a henger alapja vagy teteje, amikor leesik az az érme, (sosem esik tökéletesen merőlegesen az egyik felületre, hiszen akkor minek dobnánk fel), még akkor is nagyobb valószínűséggel áll meg az alapján vagy a tetején, mint az oldalán, mert az kevésbé stabil, nyugalmi helyzetben is kisebb felületen érintkezik a talajjal, mint a másik 2 oldala. Mondd el a tanárodnak is ezeket a problémákat, aztán remélhetőleg belátja, hogy mennyire hülye feladatot adott.
2019. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gyorsan probaltam megfogalmazni az elhangzottakat , de nem tenyleg igy ertem , idezem : “ Egy penzermet feldobva szinte 1/2 valoszinuseggel esik fej vagy iras oldara , nagyon ritka az az eset amikor ( egyszeruseg kedveert akkor palast , nem emlekszem , pontosan minek hivta ) a palastra esik az erme , gondoljanak egy seprunyelre , ott szinte kizarolag a palastra erkezik nagyon ritka amikor a ket “oldalara” , az a kerdes , hogy egy penzermet hanyszorosara “vastagitsunk” , hogy 1/3 valoszinuseggel essen barmelyik “oldalara” ? ( Hozza tette , hogy valoszinu , a teremben ulok mindegyike megerti a kerdest de senki sem tud majd valaszolni , amikor o megkapta a feladatot neki 2 hetbe tellett.
2019. okt. 5. 04:00
 9/16 A kérdező kommentje:
Azert kerdezem en is itt mert furcsalottam , es neten se talaltam semmit .
2019. okt. 5. 04:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Legyen olyan vastag, mint a pénzérme átmérője és akkor biztosan esni fog a "harmadik" oldalára is.
2019. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!