Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy szükségem lenne a segítsé...

Nagy szükségem lenne a segítségre. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

2013-ban kezdtem a tanulmányaimat az általános orvos szakon, rá 2 évre az egyetem alatt komoly mentális betegséget diagnosztizáltak nálam, ami miatt sokat szenvedtem. Ezzel élve akartam csinálni az egyetemet, de az orvosom és a családom is azt tanácsolta, hogy hagyjam ott, mert így nem fogom bírni, illetve nem ajánlott,

hogy ezzel élve orvos legyek. Csúszásokkal egy teljes évet elvégeztem orvostanhallgatóként,

2017-ben pedig kiiratkoztam, de nem adtam be jelentkezést, mert kórházba kellett feküdnöm, gyógyszerbeállítás miatt. Azóta nagyjából kiegyensúlyozottan érzem magam.

2018-ban adtam be a jelentkezést az orvosi diagnosztikai analitikus szakra és egy évig minden jól is ment, az első két félévet elvégeztem, ki is váltottam az orvosiról rengeteg tárgyat és úgy tűnt nagyjából érdekel is a szak, de most a 2. év 1. félévét nagyon nem szerettem. Egyébként az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikát

választottam szakirányként. Volt egy olyan tárgyam, hogy Műszeres analitika, ami 6 órahosszas gyakorlatból állt és mindent önállóan kellett megcsinálni,

én meg azt sem tudtam sokszor, mit hogyan kellene megoldanom, mert nem is érdekelt, és ezért nagyon sokat idegeskedtem. Már hétvégén előre féltem a gyakorlati naptól. Ezen kívül megnéztem a jövőévi és félévi

órarendjeimet és azt láttam, hogy tele lennék ezen a szakirányon ugyanilyen laboratóriumi gyakorlatokkal, és rá kellett jönnöm, hogy nem szeretném folytatni az egyetemet és hosszabb gondolkodás után úgy döntöttem, hogy kiiratkozom. Azt hittem, hogy ezen a szakon és szakirányon megtalálom a számításomat és az első két félévben úgy is gondoltam, mert minden összejött és érdekelt is az orvostudomány, de a legutóbbi félévben nem éreztem magam jól. Most itt vagyok 26 évesen szakma és diploma nélkül úgy, hogy még mindig a szüleim tartanak el, és nem tudom,

mitévő legyek. :( Annyira bíztam abban, hogy a betegségem mellett jól alakul az életem, de sajnos nem ezt hozta a sors. Ráadásul édesapámnak rosszindulató agydaganata van. :( A szüleimmel azt beszéltük meg, hogy egyelőre kb. egy hónapig pihenjem ki magam, azután menjek el dolgozni valahova, hogy pénzt keressek és azután tanuljak

ki egy szakmát, például egy OKJ képzést, amivel el tudok menni dolgozni és el tudom tartani magam. Nem tudom már, hogy mire számíthatok a sorstól. Ez jó ötletnek tűnik egyelőre? És később még megtalálhatom a helyemet a világban és szerezhetek egy diplomát? Írtam már ki kérdést ezen az oldalon, de ezúttal tényleg nagy szükségem lenne a tanácsokra, mert most minden rossz dolog összejött az életemben és tényleg kételyek közt vagyok. :( Aki megért, és el tud látni egy tanáccsal, annak azt nagyon szépen megköszönöm!



2019. okt. 5. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az okj jó megoldás lenne. Nem tudom milyen mentális betegséged van, de ha valóban ennyire lekorlátoz, akkor inkább ne csináld magadnak a plusz stresszt. Lépj tovább, ha a helyedben lennék szerintem ez lenne számomra a jó megoldás.
2019. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy okj tanfolyam lenne jó most neked. Vagy esetleg tanulj nyelvet, az is nagyon jó befektetés. De mindenképpen foglald el magad, ne stresszelj, ne idegeskedj, hiszen még fiatal vagy. Én most járok egy adótanácsadó tanfolyamra, és ott 35 év felettiek is vannak akik most váltanak szakmat. Szoval nem vagy lekesve semmirol. Drukkolok neked. 🙂
2019. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
vagy próbálj elvégezni valamit levelezőin, egész más a hozzáállás és ha okj után találsz valamilyen állást, mellette el tudnád végezni.
2019. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen semmiről sem késtél le. Nagyon nehéz 18 évesen találni egy jó szakmát ami érdekel is, nagyon kevés embernek sikerül. Viszont tanulni kell, ne add fel, kezdj okj-ba és utána ha már dolgozol de mégsem vagy elégedett akkor tanulj tovább akár levelezőn. Megoldható minden ne görcsölj, csak járd az utadat :)
2019. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ugy erzed az okj jo megoldas vagj bele. Nekem hasonlo gondom volt, csak en orszagvaltas miatt iratkoztam ki az egyetemrol (fogorvosi), most egy masik orszagban ujra jelentkezem immar 30 evesen. Ha gondolod beszelgethetunk. A lenyeg, hogy ne stresszelj. Tudod mi erdekelne? Csinald azt. Ha nem tudod, akkor meg pihenj meg szerintem.
2019. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!