Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PhD hallgatók vannak itt?...

PhD hallgatók vannak itt? Vagy ki mit tenne ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés. Nem vagyok PhD-s de valószínű két év múlva (inkább 1-1,5 év) aktuális lesz a kérdés.

A kérdésem: ha ti egy adott tudományterületből nem szeretnétek valamilyen okból a saját egyetemeteken PhD-tanulmányokat folytatni, akkor elmennétek egy másik egyetemre az adott témára vagy maradnátok a saját egyetemeteken egy olyan témával, ami mondjuk szintén érdekel titeket de akkor sem ugyanaz?


Van egy tudományterület amit nem szeretnék a saját egyetememen végezni valószínű (filozófia), a saját egyetemen inkább más témában kutatnék (irodalom) de ha mindenképp ragaszkodnék ehhez a témához (a filozófiához), akkor el kellene mennem más egyetemre. Nem azért mert nálunk nincs, hanem más okból. Ha ti lennétek ilyen helyzetben, elmennétek egy másik egyetemre csak a téma miatt vagy ha érdekel az irodalom is és szeretnétek az egyetemet is, ahova amúgy jártok, akkor semmiképp se mennétek el máshova?


2019. okt. 6. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
El.
2019. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül, hogy még nem aktuális a kérdés, eléggé biztos vagyok benne, hogy szeretnék doktorira jelentkezni és ezért sok mindent teszek. Maga a kérdés úgy merült fel bennem, hogy az irodalom volt eddig a biztos célom, csak irodalmi PhD-n gondolkodtam, a filozófia nekem inkább csak hobbi, jóval kevesebb órám van belőle de mostanában elgondolkodtam ezen, hogy ha a jövőben a filozófia is komolyabban érdekelne, akkor mit tennék.
2019. okt. 6. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Ha más intézménybe jelentkezel, akkor alapesetben hátrányból indulsz, mert a leendő konzulensed nem ismer, az adott intézményből felvételiző jelölteket pedig valószínűleg igen. Ezen úgy segíthetsz, hogy abban a témában, amivel foglalkozni szeretnél és ami a leendő konzulensed területe, TDK-zol (eljutsz OTDK-ra), publikálsz, és ezen keresztül felhívod magadra a figyelmét, megismerkedsz vele. Ha jó vagy, akkor ezzel bőven kompenzálod azt a hátrányt, hogy más intézményből érkezel.


Azt válaszd, ami jobban érdekel, de abba kezdj el jobban beleményedni már most!

2019. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én el is mentem ebből az okból (ELTE->BME). A régi helyemen komolytalan volt a PhD szintű kutatás, és találtam jó témát máshol. Írj, ha gondolod.
2019. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Borzasztóan fontos a doktori képzésben, hogy ki a témavezetőd. Témavezetőt válassz, ne intézményt. A te esetedben nem kérdés, hogy máshova kell menned.
2019. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben voltam anno és én inkább intézményt és tudományterületet váltottam, azért hogy azt a témát választhassam, amit igazán szerettem volna. Most vagyok harmadéves és ezt a döntésemet már ezerszer megbántam. Ha meglesz fokozatod, onnantól már tök mindegy, hogy milyen témában írtad a disszertációd, nem ez fogja elsősorban meghatározni a későbbi pályádat. Az viszont, hogy ki a témavezetőd, milyen a kapcsolatod az adott intézménnyel, tanszékkel, stb. nagyon is döntő. Nem evidens, hogy mindenhol így van, ez csak az én saját tapasztalatom, hogy nekem nem igazán sikerült az új intézmény struktúrájába beilleszkednem és szinte alig van kapcsolatom az ott oktató és/vagy kutató emberekkel. A témavezetőm sem volt jó választás, mivel az elmúlt 3 évben szinte mindig külföldön volt és alig lehetett elérni. Én ha tehetném, akkor maradnék inkább a saját egyetememen és olyan témát választanék, ami ott kompatibilis, de azért érdekel valamennyire (ilyen is lett volna egyébként). Ez csak az én személyes tapasztalatom, nem kell, hogy ez alapján dönts, csak azért írtam le, mert én ténylegesen ugyanebben a helyzetben voltam és nagyon megbántam az akkori döntésem.
2019. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!