Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyetemi...

Miért van az, hogy egyetemi hallgatók sem tudnak helyesen írni? Míg sok esetben a kevésbé iskolázott embereknek is van annyi felfogóképességük, hogy pl. a muszály alak helytelen.

Figyelt kérdés
Szerintem szegénységi bizonyítvány, pláne ha százszor az ember szájába rágják. Így adnak be önéletrajzot, kommentelnek nyilvánosan, tesznek fel kérdést/válaszolnak gyakorin... pedig még a böngésző is aláhúzza. Jaj.
2015. márc. 31. 23:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez most akkor egy általánosítás, azért, mert te ilyenekkel találkoztál?
2015. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem akartam általánosítani, én is hallgató vagyok amúgy. Csak sok ilyenbe futok bele, és egyszerűen felfoghatatlan számomra. Főleg a muszály, szerintem nincs olyan böngésző, ami ne húzná alá. Akárhol olvasgatok kommentet, vagy gyakorizok, nem kell két perc, és elém ugrik valami ordító helyesírási hiba. Fenét érdekelné, ha valami olyat írnának le helytelenül, ami ritkán előforduló szó, kifejezés... de azért a muszály meg az ijen meg az amilye és hasonlók, hááát...
2015. márc. 31. 23:26
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne idegesítsd fel magad ilyenek miatt :) Bár örüljünk, ha nincs ennél nagyobb gondod! Egyébként igen, nekem is feltűnt az ilyesmi, de még annyira sosem zavart, hogy el is gondolkodjak rajta.
2015. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira szakdogát kéne írnom, hogy rengeteg ilyen marhaságon szoktam gondolkodni. :D
2015. ápr. 1. 00:04
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

interneten minek írjak helyesen? anélkül is simán megértik az emberek. amúgy ne mtudom milyen böngészőt használsz de én még egynél se láttam helyesírásellenőrző marhaságot. én tudok helyesen írni, csak nem akarok, illetve elég xarul tudok gépelni. az a gond, amúgy a muszáj példáddal, hogy sokszor nyomtatott formában, iskolában tanítják a muszály-t, és rengeteg ember nem tudja melyik a helyes forma.

amúgy én eddig nemigen láttam olyan embert akinek a szájába lett rágva, hogy mit hogyan kell írni, legfeljebb csak iylen szitkozódások, hogy "Jajjdehüjevagymertnemtudod".

2015. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Szabi te egy idióta gyökér vagy, fogadd el. Ennyire egyszerű és már sokkal boldogabbak vagyunk, nem kell megmagyarázni neked a dolgokat. Én pl. mindig kijavítom azt, amit aláhúz a böngésző helyesírás ellenőrzője, mert igen is van. Pl ebben a szövegben is talált, hogy rohadjon meg. :D Ki is javítottam, ugyanis ebből tanul az ember, de az ilyeneknek mint Szabi gyerek teljesen mindegy. Én is egyetemista vagyok és figyelek rá, szóval ne általánosíts. :D Sok a gyökér akik nem, hogy írni de még beszélni is alig tudnak. Ha nem akarom, hogy kilógjak pl. ma a buszon akkor kicsit lealacsonyodok, hogy megértsék amit mondok. Nem beszélek annyira választékosan belefér egy két káromkodás is, de csak módjával. Tudod sok lúd disznót öl, de általában megpróbálok normálisan kommunikálni pl. az egyetemen. :D Csak most egy érettségivel sem rendelkező "suttyó"-val beszélgettem, mert ismerős, bár jó srác, de akkor sem egy észkombájn. :D Szabi te meg kapd be a faszom, ezért ilyen sok a suttyó. :D
2015. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Ui: És egy ilyennek magasabb a %-a, mint nekem. Anyátok pic.áját. :D
2015. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van :)

Én is tettem már fel hasonló kérdést.


Viszont van azért más vetülete is a dolognak.

Egy közeli ismerősöm országos matek versenyt nyert meg gimiben, de a helyesírása csapnivaló a mai napig, 2 műszaki diploma után is.

2015. ápr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Aki a muszályt iskolában tanítja, az adja vissza a diplomáját szerintem... azért írj helyesen, hogy a rólad kialakult kép ne olyan legyen, amilyet az utánad válaszoló is lefestett.


A helyesírás szerintem nem függ össze azzal, hogy valakinek van-e érettségije, vagy sincs, erre akartam már a kérdésben is utalni. Pl. anyu nagyon jó helyesíró, de csak érettségije van, míg többdiplomás ismerősöm írt le olyat, hogy imátkozni.


Egyébként a műszakisra is áll, hogy a böngésző aláhúz, ha pedig offline ír, akkor az j-ly pont egy olyan szegmense a helyesírásnak, ami simán megtanulható (vagy bemagolható, ha úgy jobban tetszik).


Érdekes dolgok ezek, meg hogy ki miként gondolkodik róla. Sok esetben (ma már főleg, internet ugye...) ez az első dolog, amit mások látnak, nem az arcod. És legalább az írásod legyen helyes. :D

2015. ápr. 1. 06:38
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

"interneten minek írjak helyesen? anélkül is simán megértik az emberek."


Azért, mert interneten az írásod alapján ítélnek meg, ugyanis más alapján nem tudnak.

Ha tele van a 3 soros szöveged helyesírási hibák tömkelegével, akkor azt fogják rólad gondolni - jogosan - , hogy vagy idióta vagy, vagy iszonyatosan igénytelen.


Nem tudok komolyan venni egy olyan embert, aki nem tud normálisan írni. Egy-két hiba, főleg vesszőhiba mindenkinél előfordul, de amikor valaki az egész szövegét központozás nélkül írja, vagy mikor a kérdező által említett hibákat elköveti....

Volt már olyan is, hogy egyszerűen nem olvastam végig a kérdést, mert annyira trágyán volt megírva. Nem fogom silabizálgatni, hogy mégis mi a jó fenét akart mondani. Ha segítségre van szüksége, fogalmazza meg és írja le normálisan, érthetően.

2015. ápr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!