Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosok, vagy akik még csak...

Orvosok, vagy akik még csak tanulják. Ti a gimnáziumban mindenből kitűnőek voltatok?

Figyelt kérdés

Jól teljesítek kémiából, biológiából, fizikából, matematikából és magyar irodalomból (hozom az ötös átlagot),de a többi tantárgy nekem annyira nem fontos.Beszélek itt például a földrajzról ami egyáltalán nem megy,a testnevelésről amit nem szeretek,az erkölcstanról, és a rajzról,amikből például nem hozom az ötös átlagot.

Tudom,hogy nem fontosak feltétlen nekem ezek a tantárgyak a továbbtanuláshoz,csak érdekel hogy ti hogyan teljesítettetek fiatalabb korotokban.

17/l



2019. okt. 8. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig kitűnő voltam mindenből. De ne ez legyen a mérvadó 🙂 senkit nem fog érdekelni, ha föciből hármas vagy, rajzból meg épphogy kettes.
2019. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem voltam mindig kitűnő, sőt év elején kicsit nehezen rázódtam vissza a suliba, úgyhogy volt hogy becsúszott mondjuk biosz 2es mert szimplán kiesett még minden, nagyon dekoncentrált voltam. Aztán persze javítottam mindig, kb mindenből, matek, angol, biosz, kémia félévkor 4-5, évvégére 13-15 jegy átlaga 4,65felett volt. (Összekaptam magam mindig október közepe körül. 12.ben 4,78 volt az átlagom)

Ha valamiből nem vagy ötös épp évvégén felvételiben elég változatosan tudsz megadni dolgokat (pl föcit természettudományos jegynek, hiába nem érettségizel belőle) nem kell aggódnod, egyetemen már teljesen más a felfogás, mint középsuliba (főleg nálunk ahol telefon miatt kb megöltek, itt meg nem érdekel senki) nyugodtabbak a napok, kellemesebb minden, persze tanulni itt is kell de mindent te osztasz be, nincs töri és egyebek😅

2019. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
tőlünk 6-an mentek orvosira, mindegyik kitűnő tanuló volt.
2019. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
1-2 4-esem volt évente, a többi 5 (12 év alatt 2szer voltam kitűnő). Általában olyanokból jött be a 4, amit már nem tanultunk következő évben, pl. kémia 10-ben:), meg néha a matek - de a hozott pontjaimat kimaxoltam, és nagy részben ennek köszönhető, hogy felvettek.
2019. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Négy évig olyan 4,5 volt az átlagom a középszintű érettségijeim nem olyan jól sikerültek de az emelt biológia és kémia 85-85 % így jutottam be ! Az új rendszerben szerintem nehezebb lesz ! Őszinte legyek nem irigyellek ! Új felvételi rendszer nem egyszerű !Nem irigylem a most jelentkezőket ( én másodéves vagyok ,(orvosi) Ha jól értelmezem a 2020-tól érvényes rendszert, hiába előírás két emelt (pl orvosi) ezért csak plusz 50 szerezhető az eddigi 100 helyett a másik plusz 50 nyelvvizsgával (emelt) 40 pont 10 pont OKTV ,sport stb sőt még ha jól gondolom az első középfokú nyelvvizsga után sem jár a plusz pont mert az követelmény a felvételhez !! Néztem az OH honlapján is elég ködös a megfogalmazás !!Amúgy meg sok siker Neked kitartást szorgalmat!
2019. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 4 osztálytársam ment orvosira, 1 volt kitűnő a többinek 4,2-3 átlaga volt mindig. Van ismerősöm más is,aki orvosira ment sosem volt kitűnő, tanulni sosem szeretett :D viszont most egész jól veszi az akadályokat orvosin. Sok sikert neked!
2019. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Másodéves vagyok, sosem voltam kitűnő annó. :D

Amiket te felsorolsz, hogy földrajz, rajz stb, az senkit nem érdekel. Én is kb 3-as voltam belőlük. Sőt, matekból is 2-3as voltam még tizedikben.

Arra figyelj, hogy azokat a tárgyakat ötösre teljesítsd, ami a pontokba beleszámít. Én 11 évvégére, illetve 12-ben hoztam a magyar, angol, töri, biosz ötöst, matekból csak 4est.

2019. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelni, hogy gimiben ki volt kitűnő, ki nem. A lényeg, hogy felvegyenek, és az egyetemen hozd az elvárt szintet. Mint ahogy az sem lesz érdekes, hogy kit hány ponttal vettek fel, mert ha bent van, akkor bent van. Bukott ki olyan csoporttársam aki 460-70 pontokkal jött, míg egy másik csoporttársam pedig simán veszi az akadályokat, pedig csak 1-2 ponttal lett neki több, mint a ponthatár.
2019. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :D
2019. okt. 15. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!