Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi egyetemen mennyire...

Az orvosi egyetemen mennyire lényeges a matek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon gyér alapjaim vannak, eléggé döcögősen megy a matek, nehéz elsajátítanom egy-egy tananyagot. Biológiából nagyon jó vagyok, kémiával is rengeteget foglalkozom, bár még a számításokhoz nem jutottam el. Mennyire lehet kiesni egyetemről a matek miatt, ill. mennyi relevanciája van? Milyen komolyan veszik, mennyire nehéz? (DE-re szeretnék majd menni)

2019. okt. 15. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Debreceni Egyetemen az első félévben van biostatisztika. Heti 1x előadás + szeminárium, van belőle jegymegajánló, de csak a begyakorolt feladatokból kérdeznek. A könnyebb tárgyak közé tartozik. Az első félévben inkább a biofizika és orvosi kémia lesz a ,,nehéz". Semmi relevanciája nincs a mateknek, alap számításokat, átváltásokat kell tudni.
2019. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulási szempontból lényeges, gyakorlati szempontból nem.
2019. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Negyedéves vagyok, szóval nem biztos, hogy még mindig ugyanúgy megy az oktatás elsőben, ahogy anno nálunk volt.

Szóval nem Debrecen, de nálunk fizikából és kémiából a számolások röhejesen könnyűek voltak a kémia érettségihez képest. Eleve nem is a számolási feladatokon volt a hangsúly, kb csak képleteket kellett behelyettesíteni és beírni a számológépbe. Biostatisztikán is hasonló behelyettesítéses és Excel-es számolós feladatok voltak. Első év után csak ritkán jöttek elő számolási feladatok, negyedévben eddig kb általános iskola negyedik osztályos szintű dolgokra volt szükség (egyszerű szorzás, osztás, aránypárok). Amit viszont szerintem érdemes kenni-vágni, azok a mértékegység átváltások, mert elég ciki tud lenni, ha a vizsgán, a professzorral szemben ülve belebonyolodik az ember egy milligramm-gramm átváltásba, szóval aki mondjuk világéletében fel volt mentve matekból, annak nem ajánlanám ezt a szakot. Viszont ha a matek és a kémia érettségid sikerül olyan jól, hogy felvegyenek, akkor szerintem semmi gondod nem lesz ebből az egyetemen.

2019. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
4-esem van matekból, de meglátásom szerint, inkább erős 3-as vagyok. Szerencsére felvidéken élek, így nekem nem kell matekból érettségiznem. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske:)
2019. okt. 16. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!