Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem mennyibe kerül...

Az egyetem mennyibe kerül havonta? Mert én úgy hallottaam hogy 100. 000 ft?

Figyelt kérdés

2019. okt. 20. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igenyektol fugg, de 100 ezerbol, mar koli mellett kenyelemesen el lehet eldegelni, alberlet mellett nem, mert eleg dragak, foleg Pesten. Nyilvan ki lehet kevesebbol is jonni, minden csak elhatarozas kerdese. Kerdes te hol fogsz lakni, az viszi el a legtobbet, kiveve,ha kollegium.
2019. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mi? A tandíj? Vagy a megélhetés?

A megélhetés az nagyban függ attól, hogy hol vagy egyetemista. Pesten nyilván drágábbak az alberletek. En szegeden voltam, mindig szobát béreltem és többen laktunk együtt, így összesen 30ezret fizettem. A diakberlet 4000 volt, a vonatberlet pedig 6000. Kaja pedig 50-60ezer egy honapra. Nalunk.volt jegyzettamogat, könyveket abból vettem..Fenymasolni jegyzetet meg poton penzert lehetett, kb.6 ft volt egy oldal

2019. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Veszprémbe járok a Pannonra. Mivel a szomszéd városban lakom, így gyakorlatilag 0 Forintba kerül nekem az egyetem. Az ösztöndíj annyira elég (havi 12 ezer), hogy tudok magamnak kaját venni egész napra, az óráim után meg megye haza. Viszont van olyan "osztálytársam", aki 200+ kilométerre lakik, így ő albérletes most, illetve a rossz előző évi átlaga miatt át is rakták önköltségesbe. Így neki egy félév nagyjából 850 ezerbe kerül, tehát havi kb. 170 ezer. Amibe még nincs benne a kaja meg az utazás.
2019. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kolis vagy, belefér 100-ba a megélhetés, ha albérletben vagy, akkor bajosan.

A tandíj ezen felül van, ha erre gondoltál.

2019. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Pannonra jártam, koli havi 24 ezer volt önköltségesként, 2400 Ft körül volt a bérlet, 2 hetente hétvégén jártam haza az volt kb 3000 Ft havonta, az étkezés havi 30 ezer körül volt, de ez nagyban függ attól ki mennyit és mit eszik. Néha bulizni eljártam vagy pótolni kellett rzt-azt, szóval még 10 ezret rá lehet számolni egyéb költségként.
2019. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden tanulok. Az albérletem 40-45 ezer forint körül mozog (rezsitől függ). A vonatbérletem 4300, a helyi bérletem 4000. Fizetősön vagyok, de diákhitellel fizetem. Ezen felül kb. 20-at költök egy hónapban kajára (főzni szoktam magamnak, így olcsóbban kijön), tisztálkodószerekre, takarítószerekre, stb.

Összegezve olyan 65-70 ezer körül mozgok a hónapban.

2019. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aztan sok infot adtal...

Ha nem allamin vagy 4x ennyi csak a tandij.

2019. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!