Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről félév közben...

Egyetemről félév közben bármikor kiiratkozhatok?

Figyelt kérdés

Egyetemről való kiiratkozásról lenne pár kérdésem.


Félév közben bármikor kiiratkozhatok, vagy meg kell várni a félév végét és végigbukni minden tárgyból?


Ennek a menete csak annyi, hogy a neptunban elküldöm a kérelmet, várom a határozatot és kész?


A kérelmet meg kell indokolni? Illetve a kérelmezés és a határozat megérkezése közti időtartamban be kell járnom órákra, zh-ra stb.?


Jól tudom, hogy a félév elején felvételi eredményeimért kapott nagy összegű ösztöndíjat is visszakérik majd?


A kreditbüntetés mennyi kreditenként (ha van ilyen)?


Állami ösztöníjas vagyok de első féléves, úgy tudom, ilyenkor nem kell még visszafizetni az állami ösztöndíjat (félév tandíját). ME.



2019. okt. 19. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjat tudtommal már vissza kell fizetni, a regisztrációs időszak alatti kiiratkozás alatt nem kellet volna, most 50%-t kell visszafizetni, ha tovább vársz akkor már az egészet vissza kell, kreditbüntetés nincs, az akkor van ha túlvállalsz. Ha kiiratkozol nagyjából szerintem fölösleges bemenned órákra, maximum csak annyi hogy megtagadják az aláírást, én inkább javasolnám hogy személyesen menj fel vamamelyik ügyintéző szervhez ott és add elő ezt, ők jobban tudják ezt mint én, meg valószínűleg ők fogják ezt megcsinálni, elektronikusan szerintem lehetetlen, mert rengeteggel foglalkoznak, valószínűleg későn válaszolnak majd, én egyszer írtam e-mailt beiratkozás napján, azóta bár megoldodott a próblémám, még máig nem válaszoltak semmit.
2019. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!