Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemény az orvosi diagnosztik...

Vélemény az orvosi diagnosztikai analitikus szakról?

Figyelt kérdés

Levelezőn szeretném elvégezni.

Van lehetőség jó állást kapni vele?


2019. okt. 21. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lehet, véleményem szerint az a jó szakma/életmód amiben hiszel és igazán kitudod magad élni,ergó nem nehézség felkelni és elmenni az adott munkát elvégezni, ha részedről ez a diagnosztika lenne a megfelelő választás akkor hajrá, és sok sikert illetve kitartást kívánok hozzá
2019. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Az orvosisok Debrecenben azt a szakot asszisztens képzőnek hívják. Csak őszinte voltam.
2019. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Főleg külföldön jól el lehet vele helyezkedni. Itthon is keresett, de odakint jobban megfizetik az embert (nem meglepő). Itthon nehezen behatárolható szak (lsd. a 2. hozzászóló véleményét). A megszerzett tudás nem feltétlen van korrelációban a rájuk bízott munkával itthon, sajnos. Amúgy én a nappali képzést ajánlom, Debrecenben. Egyedül itt lehet 4 szakirány közül választani.


OFF: Ezek az orvosisok biztos lenézik a többi egészségügyi szakot is. Nem feltétlen akar mindenki orvos lenni, nem tudom, miért érzik úgy az orvosisok, hogy ők állnak az egészségügy csúcsán, amikor kb. csak egy szeletét képezik az egeszsegügynek és ha csak ők lennének, bele is rokkannának a munkába. Avagy nem is lenne működő kórház. Ki csinálná a röntgeneket, ki értekelné a labort, sokszor percek alatt?

2019. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok orvos, és mindenkire szükség van, de attól még ők a szakma csúcsa. Van, aki tényleg őszinte érdeklődéssel megy OLKDA szakra, de sokan csak azért, mert nem elég ügyesek valami jobbhoz. Ha ez a szak jön fel, mindig a rosszabb tanuló évfolyamtársaim jutnak eszembe, akik nem voltak valami okosak, csak valami diplomát akartak és irodában dolgozni.

Az egyik barátnőm orvos és a debreceni klinikán dolgozik laborban. Ott is vannak OLKDA-sok, és bár ők tényleg csak ezt a szakmát tanulták, mégis az orvos irányít, több pénzt kap, jobban el van ismerve.

Ez ugyan olyan, mint amikor mondják, hogy milyen király vegyészként, vegyészmérnökként elmenni egy gyógyszergyárba dolgozni: te csak 300-at, egy gyógyszerész 400-450-et, egy orvos már 500-600 ezret is kaphat, pedig ugyanabban a csapatban vagytok. Egészségügy.

Anya óvónő. Mondta, hogy tenni kellett valami vizsgát egyszer régen, vegyesen voltak ott még sós, felsős és gimis tanárok is. Ugyanaz a tananyag, ugyanaz a követelmény, ugyanaz a vizsgáztató tanár. Mégis anya csak 4 ezret, az alsós tanár 8-at, a gimis már 20 ezret kapott érte.

Mindenkire szükség van. Való igaz, hogy a kórház a nővérek nélkül összeomlana, hihetetlen mennyit dolgoznak, még az orvosok papír munkáját is, amit rájuk tudnak sózni. De nem lesz ettől szakmailag, tudásban ott, mint egy orvos. Én úgy gondolom, a takarítókra van a legnagyobb szükség, mert különben több betegség lenne stb, de érezzük ugye, hogy nem ettől lesz vmi értékes? Hanem inkább, hogy milyen könnyen pótolható....

Lehet itt beszélni erről, hogy tök jó szak. De nem. Most persze lehet asszisztensnek menni, lehet megelégedni, de akkor is mindig csak második leszel. Tedd fel a kérdést magadban, hogy elég-e neked ez, vagy el is akarsz érni valamit. Es hidd el, ez a válasz sokkal jobb indulatúbb, mint aki bíztat, utana meg csalódni fogsz és megbánod majd, hogy oda mentél.

2019. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, igen. Van igazság abban, amit mondasz, de ez csak a megbecsültséget tükrözi. És azt is meg kell érteni, hogy nem lehet mindig mindenki első. Értsd, jelen esetben, nem mindenki akar 6 évet végigszenvedni, nem mindenki akar akkora felelőséggel bírni mint egy orvos, vagy éppen nem mindenki akar közvetlen kapcsolatban lenni a beteggel. Nem fekete fehér ez szerintem. Attól mert nem egy szakterület csúcsán áll, ahogy te értetted, attól még élvezheti, szeretheti. Mindazonáltal az, hogy "az orvosok a szakma csúcsa" értelmezhetetlen állítás. Orvosnak lenni az egy szakma, ápolónak lenni az egy másik, laborosnak lenni megint másik. A közös bennük az egészségügy. Miért méred össze a különböző egészségügyi szakmákat, amikor mindnek más a feladata? Egy nővér ugyanúgy lehet a "szakma csúcsán", amikor főnővérré válik, mert ezt jelenti azt, hogy valaki a csúcson van, hogy a szakmáján belül. Az orvosi szakma csúcsa lehet a főorvos, vagy kórházigazgató vagy mittudomén'...

Ha meg már említetted a gyógyszerészt, akkor ezek szerint véleményed és logikád szerint a gyógyszerész is az orvos alatt áll? Ez nem igaz, mert más a szakterületük, máshoz értenek. A gyógyszerész nem tud diagnózist felállítani, de milliókkal többet tud a gyógyszerekről mint egy orvos.

Vagy másik egészségügyi szak, pl. gyógytornász. Az izmokat, tapadásukat stb. sokkal sokkal jobban kell tudniuk mint egy orvosnak. Megjegyzem, hogy nem egyetemről beszélek, mert ott tudom, hogy mindenkibe beleverik, hanem már a szakmában dolgozókról. Egy orvos pl. mire specializálódik, reneteget kell szelektálnia és csak az marad meg igazán ami a szakterületéhez tartozik. Tehát ezért sem igaz az, hogy ők tudják a legtöbbet. Mert ha veszek egy műtős asszisztenst meg egy 30 éve praktizáló háziorvost, akkor a háziorvos könnyen zavarba fog jönni a műtéti asszisztálástól. Az eü nagyon összetett, senki se tud mindent, még a dokik sem. Nekik is sokszor más szakterület segítségét kell kérniük, ami nem csak az orvosokat jelenti.


Abban tökéletesen igazad van, hogy ha valaki azért adja lejjebb a lécet, mert úgy érzi, nem elég hozzá, az igenis küzdjön. De aki szívből mást akar választani, az meg ne akarjon magasra törni, mert még ha menne is neki, nem lenne boldog. Az orvosinak is rengeteg hátulütője van, mind egyetemen, mind hivatásként.

2019. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így van. Én csak magamból indulok ki. Vegyészmérnöknek tanulok. Anno azt mondták, hogy milyen király szakma ez, mégis csalódtam több szinten is. Én csak a rossz tapasztalatokat osztom meg. Nem az én véleményem, ez a ,,vélemény" és hozzáállás a munkaadói, vezetői oldalról. Pl. nézzünk meg egy akármilyen gyárat, ahol vannak gépek, van labor stb. Bár vegyészmérnökként tanultunk a gépekről, azok tervezéséről, mégis a mérnöki munka bő részét nem a vegyészmérnökre, hanem a villamos és gépészmérnökre bízzák, ergo ők ebben többet érnek, jobban meg vannak becsülve, neked csak kis hozzászólásod lesz a dolgokhoz, de tervezni nem te fogsz (pedig tanultad), hanem mehetsz a laborba. Labor? Gyógyszergyár? Ott meg egy gyógyszerész ,,ér többet", mert bár te is tanultál a reakciókról, kémiáról, még többet is, de mivel gyógyszertanos cuccokat csak ők tanultak, ezért ők ,többet érnek". Igen, én is erre gondoltam először, hogy ok, de mi mást csinálunk, nekünk más a dolgunk, de ezt senki nem becsüli meg, és ha egy-egy feladatot kiragadunk, akkor minden lesz valaki feljebb. Ezért megyek én is mesterre már gépészmérnöknek, mert a vegyészmérnökségből is a mérnöki része az, ami sokkal jobban tetszik, és tervezni akarok. Egy gépészmérnököt pedig pénzügyileg is jobban megbecsülnek (ne kérdezzétek miért, ez a tapasztalat, én pedig adaptálódok). Elég szomorú a világ, hogy ez így van, de ez van.


Ha szíved vágya a diagnosztika, csináld, sok sikert :) Biztos megtalálod benne a sok érdekességet, örömet is. Én csak saját magam szemszögéből néztem, én nem bírom, ha a rengeteg tanulás és szenvedés az egyetemen nem hálálja meg magát.

2019. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha érdekel a szak, akkor írj rám privátban, ahol bátran kérdezhetsz tőlrm a szakról/kilátásokról.

Amúgy elsőéves ODA-s hallgató vagyok. :)

2019. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!