Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magamat,...

Hogyan tegyem túl magamat, hogy 7 év alatt végzek ha végzek mérnökként egyetemen, és jó ha 200 nettó lesz a pályakezdő fizetésem?

Figyelt kérdés
Tanárok állandóan szívatnak, élvezik, szüleimnek rengeteg pénzbe kerül a suli, bűntudatom van, undorodom magamtól, sok magántanárhoz is járok. Igen gyengébb képességű vagyok, de amikor még elkezdtem a sulit éhbérért dolgoztak szakmunkások, szüleim amúgy se engedtek volna kétkezi melóra...
2019. okt. 23. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy mennyi idő alatt végzed el. Én sem a jobbak közé tartoztam, viszont érdekelt. Egy ismerősöm azt tanácsolta (szakmabeliként), hogy az ember legnagyobb előnye nem abból származik, ha van diplomája, hanem ha a papírja mellé tud referenciákat és/vagy szakmai tapasztalatot villantani.


Menj el dolgozni. Ha nappali mellett nem megy, menj el esti képzésre és dolgozz mellette. Ne a szüleiddel fizettesd a tandíjat, hanem fizesd magad, amíg szakmai tapasztalatot szerzel. Hidd el, az iparban több ragad rád, mint az egyetemen és nem lesz annyira kétségbeejtő az sem, hogy elhúzódtak a tanulmányaid.


Úgy gondolom, aki nem képes egyenesben elvégezni valamit, az mindenképp dolgozzon mellette. 7 év egyetem után, 3-4 év tapasztalattal már jóformán olyan összeget kérsz, amilyet akarsz 300 és 700 között.

2019. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, anno a szakmunkások 70-80 ezrekért remegtek mérnök ugyanúgy 2-300nettóval kezdett, én akkoriban elmentem volna szakmunkásnak, mellette vállamat volna mellékállásokat és máris meg tudnék élni.

Bár közlekedésmérnökként fogok végezni erre nincs nagy kereslet. Azokban az években döntöttem mérnök leszek, amikor csak ők tudtak megélni az országban.

2019. okt. 23. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel a tanulmányaidat, nem baj, ha elégségessel végzel, akkor is csináld meg, a gyakorlatban utána már minden jobb lesz. 200 nettó pályakezdőnek nem rossz, mégis, mit szeretnél, mennyi pénzt? Ha nem az évfolyam legjobbjai közé tartozol, nem reális egy vagyont akarnod. Ha meg elmész szakmunkásnak tanulni, egész életedben az lesz a baj, hogy feladtad az egyetemet. Szorítsd össze a fogad, ha nem tudsz jobbat. Vagy tudsz?
2019. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most rákerestem, mit írnak a közlekedésmérnök szakról itt-ott, és azt olvasom, az egyik legnehezebb szak, direkt szívatják a diákokat, főlega matek nagyon nem könnyű. Szóval nem te vagy rossz képességű, hanem meredek létrán kezdtél mászni. Nehogy tovább hibáztasd magad, veled minden rendben van, hallod?! Csak kapaszkodjál azon a létrán.
2019. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Győrben a közlek Bsct elfogadják gépész mschez és csak pár tárgyat kell pótolnod. Ha ügyesen veszel fel gépészesebb tárgyakat szab válként akkor még kevesebbet. Úgy akkor meg már van egy gépész msc-d amivel Győrben, Bp-en már nem igen kell kezdeni 300 nettó alatt. A szívás része megmarad de legalább az egyik legversenyképesebb diplomád lesz.
2019. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a magántanár ne agasszon. Ha ott megérted de az iskolában nem akkor az az oktatás hibája nem a tied. Én is minden szivatós tárgyból jártam de vígan el dolgozom a szakmában. Más mint a suli. Azt túl kell élni.
2019. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekes az is, hogy szakmunkásként ma Magyarországon nem lehet megélni, ezért erőltetik a diplomát nekem is.
2019. okt. 25. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!