Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit keres NETTÓ egy...

Mennyit keres NETTÓ egy pályakezdő pedagógus egy általános iskolában?

Figyelt kérdés

Tehát amennyit kézhez kap.

A közalkalmazotti bértáblát olvasgattam, de a fizetési fokozatok (nem az osztályok) elakasztottak. Lehetséges lenne, hogy kb. csak 80 ezret keressen? Remélem, hogy én néztem el valamit.

Olyanok válaszát szeretném kérni, akik valóban tudják.

Köszönöm.


2013. júl. 23. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
90 000 - 120 000 között.
2013. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, egy pályakezdő tényleg nem kap nettó 80-90-nél többet.
2013. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon esetben ha főiskolai tanári végzettsége van (amilyenek most pont nem végeznek, hiszen most lesz újra osztatlan képzés, előtte 2006-tól kezdve mesterképzéses tanári végzettség volt csak, a 2005-ösök meg már nagyrészt végezhettek), akkor bruttó 122 ezer, ami ha nincs gyerek, nettó 79 ezer körül van, ha egyetemi végzettsége van, akkor bruttó 127, vagyis kb. nettó 82 ezer. Szóval nem néztél el semmit. Régebben előfordult, hogy év végi prémiumokat vagy cafeteriát kaptak a pedagógusok, de ez ma már nem szokás. Elvileg a kormány ígér némi fizetés emelést, de most nem tudni mi lesz belőle.
2013. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
inkább 80-ra számíts, a 90, meg az az feletti nettó számok csak szép álom. ahhoz rengetek túlóra, oszt.főnöki pótlék, szakkörök megtartása kell, de akkor jobb ha éthordóval jársz a suliba, és ott is alszol. bocs, de ez az igazság. nekem több év tanítási gyakorlatom van, és egy 8 általános takarító minimálbér nettója több, mint a tanári fizetésem.
2013. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő tanító diplomával: nettó 79.910ft

Nyelvvizsga nélkül: nettó 74.460 ft (minimálbér)Tapasztalat. Csak akkor menjen valaki pedagógusnak, ha nem a pénzt miatt csinálja, hanem szeretetből...Én is ezt csinálom.

2013. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!