Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinéztem egy szakot egy...

Kinéztem egy szakot egy egyetemen, ahol ugye megvannak az érettségi követelmények, de muszály azok közül emelteznem, vagy mehetek más tantárgyból helyette?

Figyelt kérdés

A SZTE-n néztem ki a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szakot, ahol gazdasági ismeretek vagy infó, magyar, töri és társadalom ismeret tantárgyak a követelmények. de ha én a felsorolt tantárgyak közül egyikből sem emeltezem, hanem pl csak angolból (ami ugye nem követelmény), attól még fölvehetnek?


Előre is köszi a választ:)



2019. okt. 24. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem díszből vannak ott a követelmények.
2019. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

[link]

Így is, úgy is érettségizel magyarból és történelemből, tehát jelentkezhetsz, de emelt érettségi hiányában kevesebb pintod lesz, kisebb eséllyel vesznek fel. Emeltezz!

2019. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3-nak! a pontok elég alacsonyak, már kiszámoltam több féle képpen a pontjaim, mindenhogy elég lenne, csak azt nem tudom, hogy az angol emelt kiválthatja-e a törit, vagy a magyart (emelteket), amik követelmények
2019. okt. 24. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: egy tárgyból kötelező az emelt.
2019. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet így. Én idén jöttem pont ide, és angolból akartam emeltezni a plusz pontok miatt. Azt nem fogadták volna el, így magyarból emelteztem. Jövőre ugye meg kötelező lesz, szóval csak a felsorolt tantárgyakból tehetsz emeltet, ha ide akarsz jönni.

(Amúgy ha van kérdéséd szívesen segítek, én is örültem tavaly, mikor találtam egy SZTE-s MKTB-st 😃)

2019. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy ott le van írva, nem máshogy. Lehet, hogy egy emelt kell bármiből, vagy 2-3 tárgy közül kell legalább az egyikből vagy 1-2 tárgyból mindenképpen kell. Nézd meg a követelményeket a konkrét szakhoz. Ha nem tudod értelmezni a világos leírást, akkor nem vagy egyetemre való.
2019. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!