Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le lehet váltani egy tanárt?

Le lehet váltani egy tanárt?

Figyelt kérdés
Most lettem gimnazista és a matek/fizika tanárom borzasztó.Mint kiderült az előző iskola ahol tanított kirúgta, mert rosszul tanít.Össze vissza ugrál a tananyagok közt és a felsőfokú matematika érettségit tanítja néhány órán.Szerintem kilencedikben erre nincs szükségem.Általánosban jó voltam mindkélt tantárgyból, nem azért mert annyit tanultam volna hanem mert értettem.Most az egész osztály nem érti.Kértük hogy változtasson de nem teszi.Csak az a problémám hogy ez két nagyon fontos tantárgy és nem szeretnék már kilencedikben kettes hármas lenni.Nagyon sokat tanulok de ha nem értem az nem segít semmin.A szüleim sem tudnak segíteni mert a füzetein érthetetlen úgy hogy mindent leírok.Magántanárt nem tudunk fogadni mert már így is túl későn érek haza.Van jogunk más tanárt kérni?Van itt olyan aki kért és be is vált neki?

2019. okt. 27. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Remelem sikerul. Mienket is levaltottak anno egy VENASSZONYRA, aki folyton beteg volt, volt hogy hianyzott felevet. Es pont 3-4 evfolyamon. Meg is lett az eredmenye, kibuktam egyetemrol mint a szar.
2019. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Az egyetemről nem ezért buktál ki.


Közel sem biztos, hogy a tanárral van a baj, az általános iskolai alapokkal is gond lehet. Ha általánosban tudtad akkor a középiskolai anyag csak annak kiegészítése, nem lehet probléma.

A tanár órai munkáját, táblamunkáját, előadását innen nem lehet megítélni. Azzal lehet gond.

2019. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most a tanár munkáját nem akarom véleményezni, nem vagyok ott, és sajnos simán lehet, hogy pont egy nagyon rosszat fogtak ki. Az ilyen történetek sajnos nem mindig a kérdezők kitalációi.

Kérdezőnek:

Le lehet váltani, a mi sulinkban több ilyen eset is volt (leginkább ugyanazokkal a tanárokkal, ami elég árulkodó). Első körben az ofővel kellene beszélni, aki megpróbálhat beszélni az adott emberrel (a mi matekcsoportunkban ez be is jött, a kövi órán a tanárnő maga kérte, hogy mindenki írja le névtelenül azt, amit szerinte máshogy kéne csinálnia - és meg is fogadott sok mindent, utána semmi ilyen gond nem volt 3 évig). Ő tud fordulni az igazgatóhoz, munkaközösség-vezetőhöz (nálunk pl a természettudós tárgyak mind egy vezetőhöz tartoztak), aki szintén tanár és közösen el lehet érni, hogy másik ember kapja meg a csoportot. Hátrány, hogy ez nem egy gyors folyamat, ált csak kövi év elejére megy végbe (szerencsés esetben, ha épp van szabad tanár, akkor félévkor is lehetséges).

2019. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanárt csak az igazgató tud más osztályba tenni, vagy az iskolából kirúgni, sőt ez utóbbit még ő sem biztosan, mert a tanárnak hivatalosan nem is ő, hanem az iskola fenntartója a munkaadója. A fenntartó pedig félhet a munkaügyi pereskedéstől és annak az anyagi következményeitől. Jogilag igazolhatatlanul kirakott emberekért ugyanis akár tízmilliókat kell fizetni büntetésnek, és még ráadásul az állásukba is visszahelyezheti a bíróság őket. Ha ugyanis érvényes munkaszerződése van valakinek és fegyelmi vétséget nem követ el, továbbá magától sem hajlandó elmenni, akkor jogilag rettentően nehéz megválni tőle. Emiatt rengeteg pocsék tanárt kénytelenek iskolák hosszú távon is megtűrni. Egy további nehézség, hogy matek-fizika szakos tanárokból hiány van, és megválni valakitől eleve csak akkor lehet, ha van a helyére új ember, ez pedig egyáltalán nem garantált, különösen nem év közben. Sajnálom, hogy elkeserítettelek, de ez manapság a realitás. Lényegében minden azon múlik, hogy sikerül-e a tanárt meggyőzni valakinek, hogy magától menjen el, s őszintén szólva ebben én a helyedben nem bíznék túlzottan. Próbáld valahogyan mégis megoldani a magántanárt, azt tanácsolom.
2019. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól írta. Már annyira kevés a matek szakos tanár, hogy ha van papírja, és nem bűnöző, akkor megtartják, mert papíron meg kell lennie a megtartott óráknak.

És ez egyre rosszabb lesz, mert az épkézláb tanárok ott is hagyják a közoktatást. Én magam matek-fizika szakos tanár vagyok, és sztem elég épkézláb volnék. Csakhogy ezt a ostoba, kicsinyes, sz4rrágó, kaotikus kuplerájt otthagytam pár éve. Leginkább azok maradnak, aki nem alkalmas másra (sem). Persze van kivétel, de a folyamat ebbe az irányba halad.

Szóval nem biztatlak semmi jóval.

A színvonalas matekoktatás egyre inkább a magánszférába terelődik, én magam is tele vagyok, sőt várólistám van a leendő időpontjaimra.

Hát ebben az országban ez lett, ehhez kell alkalmazkodni.

2019. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!